Ketvirtadienis, 18 sausio 2018

8, I, II, III, IV klasių moksleivių dėmesiui!!!

Trečiadienį, sausio 24 d., suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro 308 kab. vyks fizikos olimpiados mokyklinis turas. Visi norintys dalyvauti renkamės 16.30 val. 308 kabinete. Atsinešame rašiklį ir skaičiuotuvus.

Fizikos mokytojas Edgaras Jankevičius

Mokytojos Lauryna Čiuplinskienė ir Sigita Ulkytė

Sausio 12 d. suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centras prisijungė prie akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“. Renginio metu buvo pagerbti Laisvės gynėjai, prisiminti su 1991m. sausio 13 d. susiję įvykiai.

Asta Stonienė, istorijos mokytoja

„Kone visą gyvenimą neatstoja nuo manęs rūpestis ir klausimas: kaip ir kodėl palyginti nedidelė skaičiumi mūsų tauta, ta salelė tarp slavų ir germanų jūrų, nebuvo užlieta ir nuplauta audringos istorijos bangų, o išliko lyg baltiškojo kranto nepajudinama uola,“ — rašė poetas Kazys Bradūnas.

Mūsų istorija — nuolatinė kova dėl Lietuvos vardo išsaugojimo pasaulio žemėlapyje. Tai liudija ir Sausio 13-oji.

Visi žinome posakį, kad sportas – sveikata. Mokinių atostogų metu, gruodžio 27 dieną, kūno kultūros mokytojas Raimundas Timinskas visus mokyklos pedagogus pakvietė į informacinį – pramoginį renginį. Mokytojai turėjo būti pasiruošę pasportuoti. Raimundas papasakojo apie žolės riedulį, kada atsirado ši sporto šaka, išaiškino taisykles ir pakvietė visus pažaisti. Kadangi neturėjome galimybės žaisti ant žolės, tai visai smagu buvo žolės rieduliu užsiimti sporto salėje. Šis žaidimas suteikė daug teigiamų emocijų, energijos ir pakėlė visų dalyvavusių nuotaiką.

Mokytojai Gita Gelažytė ir Raimundas Timinskas

Simboliška, kad artėjant didžiausiai metų šventei, žmogus apmąsto, ko buvo daugiau per metus – juoktasi ar verkta, džiaugtasi ar liūdėta.

Taip ir Lietuva – per savo Nepriklausomybės 100 metų yra patyrusi labai daug istorinių įvykių.

Gruodžio 20 dieną grupė jaunimo ir suaugusiųjų klasių mokinių išsiruošė į pažintinę kelionę Kauno kryptimi.

Pirmiausia aplankė Kauno IX forto muziejų. Prisiminė apie holokausto įvykius ir baisumus Antrojo pasaulinio karo metais. Edukacinio užsiėmimo metu dalyviai susipažino su filmuose ir knygose įamžinta 64 kalinių pabėgimo istorija. Mokiniai išsiskirstė į komandas, išsiaiškinę pabėgimo galimybes ir pasiruošimo detales, dalyviai įsijautė į bėglių vaidmenį – patys išsiaiškino pabėgimo eigą, sudėliojo pabėgimo planą ir atkartojo 1943 metų gruodžio 25 d. pabėgimą iš IX forto. Užsiėmimo metu buvo gilinamos dalyvių istorinės žinios, ugdomas kūrybiškumas, analitinis mąstymas. Jaunimo klasių mokiniai Nojus ir Erikas sėkmingai „išgelbėjo“ dalyvius iš nelaisvės.

Mokiniams taip patiko užsiėmimai, kad jie paprašė užsakyti dar vieną edukacinę programą. Programa padeda atversti pirmuosius IX forto istorijos puslapius, išsamiai pristato Kauno tvirtovės istoriją ir supažindina su IX forto gynybinėmis funkcijomis. Ilgai paklaidžioję po forto požemius, dalyviai išvyko į Kauno centrą.

Rotušės aikštėje mokiniai aplankė Kauno šv.apaštalų Petro ir Povilo arkikatedrą baziliką. Pabuvę rimtyje, uždegę žvakutes ir įsigiję kalėdaičių, keliautojai įsisuko į Kalėdinį šurmulį: muzika, mugė, 3D ekranas ir nuotraukos atminčiai... Lietuviškai pasidžiaugę, kad Panevėžio eglutė gražesnė už Kauno, kelionės dalyviai pasuko namų link. Dar stabtelėjimas įsigyti lauktuvių namiškiams ir pasižvalgyti į didžiausią akvariumą su rykliais.

Pilni įspūdžių, šiltai pabendravę, palinkėję vieni kitiems gražių švenčių ir gerų atostogų, išskubėjo pasidalinti kelionės patirtimi su namiškiais.

Mokytoja S.Sipavičienė

Tradicija tapę kasmet vykstantys kalėdiniai renginiai sutelkia ne tik Panevėžio suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro skyriaus mokines, bet ir visą bendruomenę. Dirbdami kartu visą gruodžio mėnesį puošėme mokyklos erdves, gaminome atvirukus seneliams ir savo artimiesiems, kūrėme originalius eglutės žaisliukus.

Nuteistosios moterys daug dėmesio skyrė pagrindiniam kalėdiniam renginiui - "Kalėdinė pasaka". Rašė scenarijų, repetavo, kūrė scenos dekoracijas, gamino kaukes, interpretavo pasakas ir filmus. Žiūrovų dėmesį prikaustė tikroviški pasakos personažai Gerda ir Kajus, Gričas ir snaigės bei Meška. Visus prajuokino į šventę riedučiais atklydę Kalėdų senelis ir Snieguolė. Atvykeliai pasilinksminę saldainiais vaišino tuos, kurie mokėjo nors po vieną eilėraštį, o Sniego karalienė sukėlė tikrą sniego pūgą. Kalėdinė pasaka baigėsi, tačiau kartu išgyventos džiugios akimirkos išliks, įkvėps ir stiprins tikėjimą geresniu pasauliu.

Paskutinę šių metų mokslų dieną klasių vadovės S. Sipavičienė, R. Sidaravičienė su etikos mokytoja G. Gelažytė mokiniams surengė kalėdinę popietę, vaišino arbata ir kučiukais. Skyriaus vedėja G. Žitkevičienė palinkėjo visiems susitaikyti ir atleisti suklydusiems. Mokiniai pristatė skaidres "Kalėdos keliauja per Žemę". Etikos mokytoja priminė daugiau lietuviškų Kūčių papročių ir burtų. Linksmai nusiteikę visi išsiskirstė žiemos atostogų.

Dailės mokytoja D. Petrauskienė

2018 m. vasario 16 d. švęsime modernios Lietuvos gimimą. Be Vasario 16-osios nebūtų Kovo 11-osios ir jos sėkmės istorijos.

Siekdami paminėti Valstybės atkūrimo šimtmetį, SJMC jaunimo klasių neformaliojo ugdymo dailės grupės mokiniai, vadovaujami mokytojos D.Petrauskienės, papuošė Centro trečiąjį aukštą - nenaudojamas duris ir suoliukus, paversdami juos meno kūriniu. Kūrybinio sumanymo užuomazga kilo iš Lietuvos Respublikos himno žodžių „Iš praeities tavo sūnūs te stiprybę semia“. Meninės idėjos autorė 10J klasės mokinė Klaudija Mackevičiūtė. Meninės raiškos priemone buvo pasirinkta Grafiti technika.

Džiugu, kad SJMC jaunimo klasių mokiniams Lietuvos Valstybės praeitis - tai paskata didžiuotis savo šalimi, būti savo šalies gyvenimo dalyviais, savo aplinkos kūrėjais, nes Lietuvą kuriame mes patys. Nuo kasdienių mūsų pastangų priklauso ne tik dabartis, bet ir būsimi Lietuvos valstybės ir tautos istorijos įvykiai.