Mokykla.JPG

Šeštadienis, 19 sausio 2019

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos Eglė Trepeikytė ir Giedrė Mažuknienė

Sausio 16 d. jaunimo klasių mokiniai keliavo į Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešąją biblioteką, kur dalyvavo šventinėje edukacinėje programoje „Tautiškos giesmės atodangos“.

Buvo įdomiai pristatytas istorinis XIX a. laikmetis, susipažinome su lietuvių tautinio sąmoningumo žadintojais, spaudos draudimo laikotarpio lietuvių literatūros leidėjais. Daug dėmesio skyrėme „Tautiškos giesmės“ kūrėjui Vincui Kudirkai ir „Tautiškai giesmei“. Kalbėjomes apie jos atsiradimo istoriją, žodžių prasmę ir reikšmę, simboliką. Turėjome galimybę pasklaidyti XIX amžiaus spausdintus lietuviškus leidinius ir autentišką 1898 metų „Varpo“ numerį, kuriame pirmą kartą buvo atspausdinta Vinco Kudirkos „Tautiška giesmė“.

Pasakojimai buvo iliustruojami garso ir vaizdo įrašais iš Panevėžio apskrities Gabrielės-Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos ir LRT mediatekos fondų. Smagu, kad savo žinias galėjome pasitikrinti atlikdami specialiai paruoštą testą. Džiaugėmės ne tik gerais rezultatais, turiningai praleistu laiku, bet ir dovanomis.

Mokytojos Sigita Ulkytė ir Giedrė Mažuknienė
  Sausio 10 d. Suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centras prisijungė prie akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“. Renginio metu buvo pagerbti Laisvės gynėjai, prisiminti su 1991m. sausio 13 d. susiję įvykiai.
  Sausio 11 d. aštuntą valandą ryto Centras uždegė atminimo žvakutes languose. Kad mokiniai nepamirštų laisvės kainos ir mokėtų ją branginti, buvo rodomas vaidybinis filmas apie sausio 13-osios įvykius „Mes dainuosim“, skirtas Laisvės gynėjų dienos minėjimui.
  Mokytojai ir mokiniai dalinosi prisiminimais ir kvietė apmąstyti mūsų tautos laisvės auką, žmonių drąsą ir bebaimes pastangas kovojant už laisvą ir nepriklausomą šalį.

Asta Stonienė, istorijos mokytoja

Arkivyskupas Sigitas Tamkevičius yra pasakęs: „Lietuva yra Dievo dovana ir kiekviena karta už ją turi mokėti savo kainą. Nemokantieji tampa vergais, o mes nenorime jais būti.“ Būtent Sausio 13-oji simbolizuoja laisvę, pilietiškumą, patriotiškumą, tvirtybę ir viltį. Tai ne tik gedulo, bet ir pergalės diena. 1991 metų Sausio 13-oji liudija, kad susivienijusios pilietinės jėgos yra stipriausias ginklas kovojant už savo laisvę. Po ilgai trukusios Lietuvos kovų už laisvę istorijos 1992 metų sausio 1-ąją dieną Lietuvą pripažino 94 pasaulio valstybės.

Per istorijos pamokas dažnai diskutuojame, kodėl asmens, tautos, tėvynės laisvė turi būti nuolat ginama ir kokios grėsmės mūsų laisvei kyla taikos metu. Šiandien suprantame, kad laisvės gynimas yra nesibaigiantis procesas. Todėl būtina prisiminti tuos, kurie kovojo ir žuvo už laisvę visais laikais. Būtent jie mus šiandien ir įkvepia.

Dalyvaukime pilietinės akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“ renginiuose Suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centre ir mieste.

Technologijų mokytoja metodininkė Aldona Grilauskienė

Jaunimo klasių 8-10 klasių mergaitės ikiprofesinio mokymo pamokose didesnę dalį laiko skiria siuvimo mokymui. Mokinės mokosi siūles siūti rankomis ir siuvimo mašina. Įgijusios siuvimo įgūdžių pradmenis, siuva suvenyrus, buities reikmenis. Pagalvėlės, žaislai, rūbai papuošia mergaičių aplinką. Įgytos žinios padės mokinėms ateityje tapti savarankiškesnėmis, o gal ir pasirinkti siuvėjos profesiją. Trečio aukšto koridoriuje parengėme stendą apie šią populiarią profesiją.

Technologijų mokytoja Aldona Grilauskienė

Žiemos šventėms jaunimo klasių mokiniai pradėjo ruoštis iš anksto. Per technologijų, ikiprofesinio mokymo, dailės, etikos pamokas kūrėme Kalėdų šventės papuošimus, Naujųjų metų simbolius. Mokyklos pastato langai pasipuošė žiemos ornamentais, koridorių erdvės suspindėjo šventiniais akcentais. Mokytojai D.Petrauskienė, R.Timinskas, A.Grilauskienė, G.Gelažytė, V.Smailienė, dirbdami su mokiniais, džiaugėsi jų kūryba ir maloniu bendravimu.

Martynas Svilys, IV a klasė

Akimirkos iš apsilankymo Agentūros „SOS vaikai“ Šeimos namuose Panevėžyje.

Copyright © 2019 Panevėžio suaugusiųjų mokymo centras Rights Reserved.