Grįžti į pradžią

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Laikas į mokyklą!!! Laikas į mokyklą!!! Laikas į mokyklą!!! Laikas į mokyklą!!!

Panevėžio suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centras

Mokytis niekada nevėlu. Nestovėk vietoje.Judėk ir Tuǃ

Office 365

Elektroninis dienynas

Egzaminai

egzaminai

Egzaminai eksternams

eksternams

Kalbų vertėjas

Mokyklos rekvizitai

Panevėžio suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centras, Panevėžys,  Šiaulių g. 60 Telefonas: 8-45-439575 Faksas:8-45-439575 Įmonės kodas: 191817034 El. paštas: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

 

Pagalba vaikams

Skaitmeninių „Vyturio“ knygų biblioteka

Kaip mus rasti?

Panevėžio SJMC skyrius Panevėžio kalėjime

Darbo taryba

Jūratė Kiaunienė

darbo tarybos pirmininkė

 

Lauryna Čiuplinskienė

darbo tarybos sekretorė

 

Simona Sipavičienė

darbo tarybos narė

Raskite mus Facebook'e

 

emokykla

Brandos darbas

Socialinės reklamos kampanija "SAVIŽUDYBIŲ GALIMA IŠVENGTI"

Ugdymas karjerai

Lankytojai

6.png8.png4.png8.png5.png5.png
Šiandien374
Vakar459
Praeitą savaitę833
Mėnuo6194
Iš viso684855

Antradienis, 16 Balandis 2024

MOKINIŲ PRIĖMIMAS VYKSTA DARBO DIENOMIS

Informacija teikiama ir dokumentai priimami:

Šiaulių g. 60, kabinete Nr. 120, tel. (8 45) 436847; 

8.00–12.00, 13.00–18.00 (pirmadienis-ketvirtadienis),

8.00–12.00, 13.00–15.00 (penktadienis),

el.paštas: s.vilimiene@smc.panevezys.lm.lt rastine@smc.panevezys.lm.lt 

 

Priėmimas mokytis į suaugusiųjų klases pagal pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo programas

  1. Asmuo, pageidaujantis mokytis pagal suaugusiųjų pagrindinio ar vidurinio ugdymo programą, Centro direktoriui pateikia šiuos dokumentus:

          1.1. prašymą;

          1.2. dokumentą apie mokymosi pasiekimus ar įgytą išsilavinimą;

          1.3. santuokos liudijimą (jeigu keitė pavardę);

          1.4. asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

  1. Mokytis pagal pagrindinio ugdymo programą priimami suaugusieji, pateikę Centro direktoriui pradinio išsilavinimo pažymėjimą, pagal vidurinio ugdymo programą – pagrindinio išsilavinimo pažymėjimą.
  2. Mokinys, nebaigęs pagrindinio ar vidurinio ugdymo programos, tęsti mokslą priimamas pateikęs Centro direktoriui mokymosi pasiekimų pažymėjimą arba pažymą apie jo mokymosi pasiekimus ankstesnėje mokykloje.
  3. Asmuo, turintis septynmečio, aštuonmečio, devynmečio, nebaigto vidurinio mokslo pažymėjimą, ir pažymėjimą, išduotą 1993­–1994 metais arba pagrindinio išsilavinimo pažymėjimą, išduotą 1995–1999 metais, išlaikęs pagrindinio ugdymo programos dalykų – gimtosios, valstybinės lietuvių kalbos ir matematikos – mokymosi pasiekimų patikrinimą, gali būti priimamas mokytis pagal suaugusiųjų vidurinio ugdymo programą.
  4. Užsienyje mokęsis mokinys mokytis pagal pagrindinio ar vidurinio ugdymo programą priimamas bendra tvarka, o neturintis mokymosi pasiekimų dokumento – įvertinus jo mokymosi pasiekimus.
  5. Mokytis priimami:
  • asmenys nuo 18 metų;
  • 16–17 metų dirbantys jaunuoliai;
  • nepilnametės, esančios nėštumo ir gimdymo atostogose;
  • nepilnamečiai tėvai, auginantys savo vaikus.

Priėmimas mokytis į jaunimo klases pagal pagrindinio ugdymo programą

  1. Mokinių, pageidaujančių mokytis jaunimo klasėse pagal pagrindinio ugdymo programą, tėvai (globėjai) mokyklos direktoriui pateikia šiuos dokumentus:

          1.1. prašymą;

          1.2. išsilavinimo pažymėjimą;

          1.3. gimimo pažymėjimo arba tapatybės kortelės kopiją.

  1. Mokinys, nebaigęs pagrindinio ugdymo programos, tęsti mokslą priimamas pateikęs Centro direktoriui mokymosi pasiekimų pažymėjimą arba pažymą apie mokymosi pasiekimus ankstesnėje mokykloje.
  2. Užsienyje mokęsis mokinys mokytis pagal pagrindinio ugdymo programą priimamas bendra tvarka, o neturintis mokymosi pasiekimų dokumento – įvertinus jo mokymosi pasiekimus.
  3. Į Centrą priimami mokytis mokiniai nuo 12 iki 16 m.
  4. Jaunimo klasėse mokymas organizuojamas kasdien nuo 8.30 val. ryto.

Mokiniams taikomos lengvatos (remiantis Panevėžio miesto savivaldybės tarybos 2014 m. spalio 23 d. sprendimu Nr. 1-312): besimokančių tėvų vaikams mokestis už maitinimą ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus grupėse mažinamas 50 procentų; jei šeima augina tris ir daugiau vaikų (vaikai iki 18 metų ir vyresni iki 24 metų, jei mokosi dieninėse visų tipų mokyklose, arba vaikai, turintys negalią); jei vienas iš moksleivių ar studentų šeimos tėvų mokosi mokymo įstaigos dieniniame skyriuje (pagal mokymo įstaigos pažymas).

Panevėžio kraštotyros muziejaus ir Dailės galerijos lankymas su 50 % nuolaida.

Turi teisę įsigyti vienkartinį važiavimo vietinio (priemiestinio) reguliaraus susisiekimo autobusais bilietą su 50 %  nuolaida.

Asta Stonienė, istorijos mokytoja

              

 

   Gruodžio 11 dieną mokiniai buvo pakviesti į miesto Kranto gatvėje esantį istorinį namą — seniausią archyvo pastatą Lietuvoje, kuriame įrengta ekspozicija „Upytės bajorai“. Čia vyko istorijos pamoka, skirta Upytės pavieto bajorų kultūros atspindžiams. Pamoką kartu vedė ir muziejininkė Vitalija Vasiliauskaitė.

   Daugelis mokinių šiame pastate lankėsi pirmą kartą, todėl ne vieną domino pastato istorija — juk tai seniausias pastatas mieste. Pirmoje pamokos dalyje mokiniai sužinojo, kad archyvo pastatas pastatytas po to, kai po 1564–1566 m. administracinės ir teismų reformos Panevėžys tapo Upytės pavieto centru ir teismo vieta. Istorija šiam pastatui nebuvo gailestinga: niokojo gaisrai, keitėsi šeimininkai, kol pagaliau pastatas perduotas Panevėžio kraštotyros muziejui.

   Apžiūrėdami šiuo metu veikiančią ekspoziciją „Upytės bajorai“ ir klausydamiesi mokytojos ir muziejininkės pasakojimų, mokiniai susipažino su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės bajorų gyvenimo būdu, kultūra ir vertybėmis. Mokinius domino eksponuojami autentiški bajorų aplinkos daiktai, monetų lobis, dvarų nuotraukos, dvarininkų portretai, žymiausių krašto bajorų giminių herbai. Labiausiai visus domino ir intrigavo legendinio bajoro Vladislovo Sicinskio-Čičinsko tema. Mokiniai prisiminė legendomis virtusius pasakojimus apie šio bajoro gyvenimą ir asmenybę. O apie jo politinę veiklą išsamiai papasakojo muziejininkė.

   Mokiniai sužinojo, kad šiandien Panevėžyje veikia Bajorų sąjunga, vienijanti apie šimtą narių. Tarp Panevėžio krašto bajorų – įvairiausių profesijų žmonės: mokytojai, menininkai, verslininkai. Turtais dabartiniai bajorų palikuonys tikrai negali pasigirti. Svarbiausias jų tikslas – skatinti dvasinį tautos atgimimą. Bajorai visuomet buvo auklėjami bet kokiais gyvenimo momentais išlikti garbingais savo luomo atstovais.

   Pamoka muziejuje padėjo mokiniams geriau suprasti bajorų vaidmenį Lietuvos ir Panevėžio krašto istorijoje.


   Muziejuje įrengtas dvaro interjeras bei instaliacija legendinio bajoro Vladislovo Sicinskio-Čičinsko tema.

Copyright © 2024 Panevėžio suaugusiųjų mokymo centras Rights Reserved.