Grįžti į pradžią

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Laikas į mokyklą!!! Laikas į mokyklą!!! Laikas į mokyklą!!! Laikas į mokyklą!!!

Panevėžio suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centras

Mokytis niekada nevėlu. Nestovėk vietoje.Judėk ir Tuǃ

Office 365

Elektroninis dienynas

Egzaminai

egzaminai

Egzaminai eksternams

eksternams

Kalbų vertėjas

Mokyklos rekvizitai

Panevėžio suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centras, Panevėžys,  Šiaulių g. 60 Telefonas: 8-45-439575 Faksas:8-45-439575 Įmonės kodas: 191817034 El. paštas: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

 

Pagalba vaikams

Skaitmeninių „Vyturio“ knygų biblioteka

Kaip mus rasti?

Panevėžio SJMC skyrius Panevėžio kalėjime

Darbo taryba

Jūratė Kiaunienė

darbo tarybos pirmininkė

 

Lauryna Čiuplinskienė

darbo tarybos sekretorė

 

Simona Sipavičienė

darbo tarybos narė

Raskite mus Facebook'e

 

emokykla

Brandos darbas

Socialinės reklamos kampanija "SAVIŽUDYBIŲ GALIMA IŠVENGTI"

Ugdymas karjerai

Lankytojai

6.png8.png8.png5.png6.png1.png
Šiandien156
Vakar474
Praeitą savaitę1412
Mėnuo9900
Iš viso688561

Ketvirtadienis, 25 Balandis 2024

MOKINIŲ PRIĖMIMAS VYKSTA DARBO DIENOMIS

Informacija teikiama ir dokumentai priimami:

Šiaulių g. 60, kabinete Nr. 120, tel. (8 45) 436847; 

8.00–12.00, 13.00–18.00 (pirmadienis-ketvirtadienis),

8.00–12.00, 13.00–15.00 (penktadienis),

el.paštas: s.vilimiene@smc.panevezys.lm.lt rastine@smc.panevezys.lm.lt 

 

Priėmimas mokytis į suaugusiųjų klases pagal pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo programas

  1. Asmuo, pageidaujantis mokytis pagal suaugusiųjų pagrindinio ar vidurinio ugdymo programą, Centro direktoriui pateikia šiuos dokumentus:

          1.1. prašymą;

          1.2. dokumentą apie mokymosi pasiekimus ar įgytą išsilavinimą;

          1.3. santuokos liudijimą (jeigu keitė pavardę);

          1.4. asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

  1. Mokytis pagal pagrindinio ugdymo programą priimami suaugusieji, pateikę Centro direktoriui pradinio išsilavinimo pažymėjimą, pagal vidurinio ugdymo programą – pagrindinio išsilavinimo pažymėjimą.
  2. Mokinys, nebaigęs pagrindinio ar vidurinio ugdymo programos, tęsti mokslą priimamas pateikęs Centro direktoriui mokymosi pasiekimų pažymėjimą arba pažymą apie jo mokymosi pasiekimus ankstesnėje mokykloje.
  3. Asmuo, turintis septynmečio, aštuonmečio, devynmečio, nebaigto vidurinio mokslo pažymėjimą, ir pažymėjimą, išduotą 1993­–1994 metais arba pagrindinio išsilavinimo pažymėjimą, išduotą 1995–1999 metais, išlaikęs pagrindinio ugdymo programos dalykų – gimtosios, valstybinės lietuvių kalbos ir matematikos – mokymosi pasiekimų patikrinimą, gali būti priimamas mokytis pagal suaugusiųjų vidurinio ugdymo programą.
  4. Užsienyje mokęsis mokinys mokytis pagal pagrindinio ar vidurinio ugdymo programą priimamas bendra tvarka, o neturintis mokymosi pasiekimų dokumento – įvertinus jo mokymosi pasiekimus.
  5. Mokytis priimami:
  • asmenys nuo 18 metų;
  • 16–17 metų dirbantys jaunuoliai;
  • nepilnametės, esančios nėštumo ir gimdymo atostogose;
  • nepilnamečiai tėvai, auginantys savo vaikus.

Priėmimas mokytis į jaunimo klases pagal pagrindinio ugdymo programą

  1. Mokinių, pageidaujančių mokytis jaunimo klasėse pagal pagrindinio ugdymo programą, tėvai (globėjai) mokyklos direktoriui pateikia šiuos dokumentus:

          1.1. prašymą;

          1.2. išsilavinimo pažymėjimą;

          1.3. gimimo pažymėjimo arba tapatybės kortelės kopiją.

  1. Mokinys, nebaigęs pagrindinio ugdymo programos, tęsti mokslą priimamas pateikęs Centro direktoriui mokymosi pasiekimų pažymėjimą arba pažymą apie mokymosi pasiekimus ankstesnėje mokykloje.
  2. Užsienyje mokęsis mokinys mokytis pagal pagrindinio ugdymo programą priimamas bendra tvarka, o neturintis mokymosi pasiekimų dokumento – įvertinus jo mokymosi pasiekimus.
  3. Į Centrą priimami mokytis mokiniai nuo 12 iki 16 m.
  4. Jaunimo klasėse mokymas organizuojamas kasdien nuo 8.30 val. ryto.

Mokiniams taikomos lengvatos (remiantis Panevėžio miesto savivaldybės tarybos 2014 m. spalio 23 d. sprendimu Nr. 1-312): besimokančių tėvų vaikams mokestis už maitinimą ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus grupėse mažinamas 50 procentų; jei šeima augina tris ir daugiau vaikų (vaikai iki 18 metų ir vyresni iki 24 metų, jei mokosi dieninėse visų tipų mokyklose, arba vaikai, turintys negalią); jei vienas iš moksleivių ar studentų šeimos tėvų mokosi mokymo įstaigos dieniniame skyriuje (pagal mokymo įstaigos pažymas).

Panevėžio kraštotyros muziejaus ir Dailės galerijos lankymas su 50 % nuolaida.

Turi teisę įsigyti vienkartinį važiavimo vietinio (priemiestinio) reguliaraus susisiekimo autobusais bilietą su 50 %  nuolaida.

Pilietinės akcijos „Tai — mano Lietuva!“ pristatymo vaizdo medžiaga

„Tautai ir kalbai: tapatybės akcentai“

Apie kitokias pamokas, draugus ir kalėdinę nuotaiką

Pamoką ekskursiją organizavo mokytojos Asta Stonienė ir Ona Narbutaitė

 

Vida

Šiais metais pradėjau mokytis III gimnazijos klasėje ir iš karto susidomėjau projektu „Mokomės kitaip“. Kelionės — puiki galimybė ne tik daugiau išmokti, bet ir ištrūkti iš kasdienybės. Įspūdžių tiek daug, kad papasakoti trumpai negaliu... Aš didžiuojuosi, kad esu lietuvė ir gyvenu Lietuvoje. Čia man gera, čia mano (mūsų visų!) namai. Apie emigraciją nenoriu net galvoti!

Rokas

Jau antri metai dalyvauju projekte „Mokomės kitaip“. Džiaugiuosi, kad mokiniams suteikiama galimybė aplankyti kultūrinius ir istorinius objektus. Pamoka ekskursija „Tautai ir kalbai“ padėjo suprasti mūsų kelią Vasario 16-osios link. Šiandien drąsiai sakau, kad Lietuva man brangi. Po ilgų emigracijos metų grįžau ir čia pasiliksiu!

Rimvydas ir Aušra

Visada gera aplankyti Lietuvos širdį — Vilnių, miestą, kuris dvelkia gilia mūsų praeitimi ir pasakoja istorijas, kurių neturėtume pamiršti... Čia XX amžiaus pradžioje Lietuvai gyveno ir dirbo M. K. Čiurlionis, Jonas Basanavičius, čia lietuvių kalbos mokė Jurgis Šlapelis ir daugelis kitų lietuvių tautai labai svarbių asmenybių. Tai jų pastangų dėka šiandien turime savo valstybę ir kalbą. Tai, dėl ko jie dirbo, būtina tęsti. Tai mūsų pareiga!

Aistė ir Greta

Tai kelionė, kuri praplėtė istorijos ir kultūros žinias... Sunku patikėti, kad XIX - XX amžių sandūroje lietuvių Vilniuje gyveno tik apie 3000...  J. Basanavičiaus žodžiai, kad reikia gyventi ne iš Lietuvos, bet dėl Lietuvos, šiandien turėtų būti kiekvieno lietuvio credo.

 

Linas

Man ši ekskursija labai patiko ir suteikė pasitikėjimo, nes mes  ne tik mokėmės, bet ir maloniai, šiltai vieni su kitais bendravome. Supratau, kad, bendraudamas su draugais ir mokytojomis ne įprastoje pamokoje, o kelionėse, galiu išmokti daug daugiau...

Kornelija

Tokiu darganotu oru ypač gera buvo tarsi svečiui užeiti į jaukius ir šiltus Čiurlionio, Marijos ir Jurgio Šlapelių, Signatarų namus... Čia atgyja tautos istorija... Čia vyksta geriausios pamokos... Bus ilgai dar ką prisiminti...

Enrika

Buvo puiki pamoka! Ne tik domėjomės akcijos „Tai — mano Lietuva!” metu išrinktais Lietuvą pristatančiais simboliais, bet ir istorinėmis asmenybėmis. Pirmą kartą išgirdau apie Mariją ir Jurgį Šlapelius. Įstrigo atmintin tai, kad Jurgis Šlapelis, nors ir buvo gydytojas, XX amžiaus pradžioje Vilniuje  mokė lietuvių kalbos ir buvo labai griežtas mokytojas... Vakare Vilnius jau šviečia visomis kalėdinėmis spalvomis, Katedros aikštėje žiba eglė, kvepia meduoliais ir karšta arbata, vynu... Iš kelionės namo parsivežu ne tik daugiau žinių, bet ir kalėdinę nuotaiką...

Ilona ir Modestas

Ekskursija paliko tik gerus įspūdžius: daug sužinojome, maloniai ir linksmai bendravome, pajutome artėjančių Kalėdų nuotaiką...

Rūta ir Jūratė

Pamoka ekskursija „Tautai ir kalbai“ buvo puiki kalėdinė dovana. Galėjome ne tik pamąstyti, kas išsaugojo ir apgynė mūsų valstybę, tautą ir kalbą, bet ir  kas mes esame šiandien... Nerealus jausmas buvo lankytis Čiurlionio namų kambarėlyje, kur jis ir Sofija gyveno, žvelgi į daiktus, priklausiusius Marijai ir Jurgiui Šlapeliams, klausytis jų gyvenimo istorijos,  lipti tais pačiais laiptais, kuriais 1918 metų vasario 16-ąją lipo Jonas Basanavičius ir kiti Nepriklausomybės Akto signatarai... O dar visomis spalvomis žibantis miestas!...

Deividas

Netikėjau, kad gali būti taip „faina“! Gera kompanija, nenuobodūs pasakojimai, tikslios ir aiškios mokytojų užduotys, gerai suplanuotas laikas, nauji draugai ir... kalėdinė nuotaika! Tikiuosi daugiau tokių pamokų!

Greta

Pamoką pradėjome, kaip ir dera, prie miesto vartų — Aušros vartų. Įžengę pro juos, stabtelėjome Aušros vartų šventovėje ir, paprašę bei palinkėję ramybės ir sėkmės sau ir vieni kitiems, dar apytuštėmis senamiesčio gatvėmis pasukome Filharmonijos  link.

Filharmonija mūsų istorijoje yra  ypatinga vieta — tautos atgimimo židinys, nes čia 1905 metais gruodžio 4–5 dienomis buvo sušauktas Didysis Vilniaus Seimas, pareikalavęs Lietuvos politinės autonomijos, čia po metų įvyko pirmosios lietuvių tautinės operos – Miko Petrausko „Birutės“ – premjera.

 

Trumpai sustojame prie Vilniaus Rotušės ir netrukus mes jau jaukiuose M. K. Čiurlionio namuose. Įspūdinga buvo pamatyti kambarį, kuriame dailininkas ir kompozitorius gyveno su Sofija. Sužinojome, kad ir Čiurlionis buvo įsitraukęs į tautinio atgimimo judėjimą. Vilniuje jis gyveno tik apie metus, bet vadovavo kuriant Lietuvos meno kūrėjų draugiją, aktyviai prisidėjo rengiant tris pirmąsias lietuvių dailininkų parodas ir jose eksponavo savo paveikslus. Dėl Lietuvos dailininkas net atsisakė dėstytojo vietos Varšuvoje, o laiške broliui Povilui rašė, kad  apsisprendžia„visus savo esamus irbūsimus darbus skirti Lietuvai“.

Po ramios pietų pertraukos mes — jau jaukių Marijos ir Jurgio Šlapelių namų svečiai ir klausomės jų gyvenimo istorijos. Atgyja XX amžiaus pradžios Vilniaus istorija: patriotiškai nusiteikusių lietuvių organizuojami arbatvakariai, rūpestis dėl Lietuvos ir kalbos likimo, Šlapelių lietuviško knygyno veikla, ryškėja lietuvybę puoselėjusių asmenybių — V. Kudirkos, J. Jablonskio, J. Basanavičiaus, kunigo J. Ambraziejaus, brolių Vileišių, Vaižganto, Bitės,  pačių Marijos ir Jurgio Šlapelių,  K. Petrausko ir kitų šviesuolių —  portretai. Tai jie, aukodami asmeninį gyvenimą, vedė Lietuva Vasario 16-osios keliu ir, pasak V. Kudirkos, neišmainė tautiškų idealų „ant ragaišiaus“.

Didelį įspūdį palieka ir apsilankymas Signatarų namuose. Išdidūs ir susikaupę klausomės pasakojimo apie Jono Basanavičiaus gyvenimą ir veiklą. Tai žmogus, gyvenęs, pasak jo paties, „ne iš Lietuvos, o dėl Lietuvos“, todėl ir vadinamas Tautos patriarchu. Kai įžengiame į kambarį, kuriame buvo pasirašytas Nepriklausomybės Aktas, visus apima ypatinga nuotaika, o pasakojimas apie Nepriklausomybės Akto pasirašymą primena detektyvą. Gal taip ir turi būti — dideli ir ypatingi momentai visada yra apgaubti paslapties...

...Pamokos baigėsi. Užplūsta ramybė ir švysteli mintis, kad yra didelių dalykų, kurių pro  kasdienybės dulkes dažnai neįžvelgiame, todėl ir reikia tokių pamokų, kad sustotume ir pagalvotume, kas yra tauta, kalba, kas esame mes patys...

....O gatvėje vakaro tamsą sklaido kalėdiniai žiburiai... Katedros aikštėje, nepaisydami lietaus, šurmuliuoja jau kalėdiškai nusiteikę žmonės... ir mes tampame to šurmulio dalimi...

Copyright © 2024 Panevėžio suaugusiųjų mokymo centras Rights Reserved.