Grįžti į pradžią

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Laikas į mokyklą!!! Laikas į mokyklą!!! Laikas į mokyklą!!! Laikas į mokyklą!!!

Panevėžio suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centras

Mokytis niekada nevėlu. Nestovėk vietoje.Judėk ir Tuǃ

Office 365

Elektroninis dienynas

Egzaminai

egzaminai

Egzaminai eksternams

eksternams

Kalbų vertėjas

Mokyklos rekvizitai

Panevėžio suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centras, Panevėžys,  Šiaulių g. 60 Telefonas: 8-45-439575 Faksas:8-45-439575 Įmonės kodas: 191817034 El. paštas: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

 

Pagalba vaikams

Skaitmeninių „Vyturio“ knygų biblioteka

Kaip mus rasti?

Panevėžio SJMC skyrius Panevėžio kalėjime

Darbo taryba

Jūratė Kiaunienė

darbo tarybos pirmininkė

 

Lauryna Čiuplinskienė

darbo tarybos sekretorė

 

Simona Sipavičienė

darbo tarybos narė

Raskite mus Facebook'e

 

emokykla

Brandos darbas

Socialinės reklamos kampanija "SAVIŽUDYBIŲ GALIMA IŠVENGTI"

Ugdymas karjerai

Lankytojai

6.png8.png8.png6.png6.png0.png
Šiandien255
Vakar474
Praeitą savaitę1511
Mėnuo9999
Iš viso688660

Ketvirtadienis, 25 Balandis 2024

MOKINIŲ PRIĖMIMAS VYKSTA DARBO DIENOMIS

Informacija teikiama ir dokumentai priimami:

Šiaulių g. 60, kabinete Nr. 120, tel. (8 45) 436847; 

8.00–12.00, 13.00–18.00 (pirmadienis-ketvirtadienis),

8.00–12.00, 13.00–15.00 (penktadienis),

el.paštas: s.vilimiene@smc.panevezys.lm.lt rastine@smc.panevezys.lm.lt 

 

Priėmimas mokytis į suaugusiųjų klases pagal pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo programas

  1. Asmuo, pageidaujantis mokytis pagal suaugusiųjų pagrindinio ar vidurinio ugdymo programą, Centro direktoriui pateikia šiuos dokumentus:

          1.1. prašymą;

          1.2. dokumentą apie mokymosi pasiekimus ar įgytą išsilavinimą;

          1.3. santuokos liudijimą (jeigu keitė pavardę);

          1.4. asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

  1. Mokytis pagal pagrindinio ugdymo programą priimami suaugusieji, pateikę Centro direktoriui pradinio išsilavinimo pažymėjimą, pagal vidurinio ugdymo programą – pagrindinio išsilavinimo pažymėjimą.
  2. Mokinys, nebaigęs pagrindinio ar vidurinio ugdymo programos, tęsti mokslą priimamas pateikęs Centro direktoriui mokymosi pasiekimų pažymėjimą arba pažymą apie jo mokymosi pasiekimus ankstesnėje mokykloje.
  3. Asmuo, turintis septynmečio, aštuonmečio, devynmečio, nebaigto vidurinio mokslo pažymėjimą, ir pažymėjimą, išduotą 1993­–1994 metais arba pagrindinio išsilavinimo pažymėjimą, išduotą 1995–1999 metais, išlaikęs pagrindinio ugdymo programos dalykų – gimtosios, valstybinės lietuvių kalbos ir matematikos – mokymosi pasiekimų patikrinimą, gali būti priimamas mokytis pagal suaugusiųjų vidurinio ugdymo programą.
  4. Užsienyje mokęsis mokinys mokytis pagal pagrindinio ar vidurinio ugdymo programą priimamas bendra tvarka, o neturintis mokymosi pasiekimų dokumento – įvertinus jo mokymosi pasiekimus.
  5. Mokytis priimami:
  • asmenys nuo 18 metų;
  • 16–17 metų dirbantys jaunuoliai;
  • nepilnametės, esančios nėštumo ir gimdymo atostogose;
  • nepilnamečiai tėvai, auginantys savo vaikus.

Priėmimas mokytis į jaunimo klases pagal pagrindinio ugdymo programą

  1. Mokinių, pageidaujančių mokytis jaunimo klasėse pagal pagrindinio ugdymo programą, tėvai (globėjai) mokyklos direktoriui pateikia šiuos dokumentus:

          1.1. prašymą;

          1.2. išsilavinimo pažymėjimą;

          1.3. gimimo pažymėjimo arba tapatybės kortelės kopiją.

  1. Mokinys, nebaigęs pagrindinio ugdymo programos, tęsti mokslą priimamas pateikęs Centro direktoriui mokymosi pasiekimų pažymėjimą arba pažymą apie mokymosi pasiekimus ankstesnėje mokykloje.
  2. Užsienyje mokęsis mokinys mokytis pagal pagrindinio ugdymo programą priimamas bendra tvarka, o neturintis mokymosi pasiekimų dokumento – įvertinus jo mokymosi pasiekimus.
  3. Į Centrą priimami mokytis mokiniai nuo 12 iki 16 m.
  4. Jaunimo klasėse mokymas organizuojamas kasdien nuo 8.30 val. ryto.

Mokiniams taikomos lengvatos (remiantis Panevėžio miesto savivaldybės tarybos 2014 m. spalio 23 d. sprendimu Nr. 1-312): besimokančių tėvų vaikams mokestis už maitinimą ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus grupėse mažinamas 50 procentų; jei šeima augina tris ir daugiau vaikų (vaikai iki 18 metų ir vyresni iki 24 metų, jei mokosi dieninėse visų tipų mokyklose, arba vaikai, turintys negalią); jei vienas iš moksleivių ar studentų šeimos tėvų mokosi mokymo įstaigos dieniniame skyriuje (pagal mokymo įstaigos pažymas).

Panevėžio kraštotyros muziejaus ir Dailės galerijos lankymas su 50 % nuolaida.

Turi teisę įsigyti vienkartinį važiavimo vietinio (priemiestinio) reguliaraus susisiekimo autobusais bilietą su 50 %  nuolaida.

Loreta Mikulionienė, bibliotekos vedėja

Nereikalingos man lentelės šitos:

Nedylančiomis raidėmis esi

Tu mano sielos knygon įrašytas,

Tau negresia užuomarštis tamsi.

Viljamo Šekspyro poezija (sonetai) balandžio 27 dieną atgijo Panevėžio suaugusiųjų mokymo centro skaitykloje. Čia vyko bibliotekos vedėjos organizuotas renginys „Skriski, poezijos paukšte!“, skirtas poeto, rašytojo V. Šekspyro 400-osioms mirimo metinėms paminėti.

Visi vakaro dalyviai buvo iš anksto kviečiami ateiti į biblioteką ir išsirinkti V. Šekspyro sonetą, kurį norėtų skaityti renginio metu. Tokiu būdu visi, kurie norėjo ir išdrįso, galėjo pabūti skaitovais, ne tik klausytojais.

Vakaras buvo jaukus, šiltas dar ir dėl to, kad skaitymai vyko prie vieno didelio bendro stalo, kur tilpo ir mokiniai, ir mokyklos darbuotojai, ir į svečius užsukę Pušaloto bendruomenės atstovai. Lietuvių kalbos mokytoja Ona Narbutaitė supažindino su angliška penktos valandos arbatėlės tradicija, kuri Anglijoje atsirado XVII a. (tame amžiuje, kai mirė anglų rašytojas V. Šekspyras). O ir dabar Didžiojoje Britanijoje arbata – labiausiai paplitęs gėrimas. Kadaise ir Lietuvoje arbatos gėrimo tradicija buvo prigijusi, o vadinosi ji smagiu žodžiu „faifokliokas“. Linksmai papasakojusi apie angliškos arbatos tradicijas, mokytoja pasiūlė pasivaišinti arbata ir saldumynais.

Kol dalyviai šildėsi arbata, bibliotekos vedėja Loreta Mikulionienė pademonstravo filmuką apie V. Šekspyro gyvenimą. Trumpai papasakojo apie jo, kaip iškiliausios figūros pasaulio literatūroje, svarbą ir aktualumą iki šių dienų. Prisiminta, jog be pjesių, kurios laikomos literatūros šedevrais, V. Šekspyras parašė ir 154 sonetus. Buvo paaiškinta, kas yra sonetas, kuo skiriasi itališkasis (Petrarkos) sonetas nuo angliškojo (Šekspyro). Taip pat paminėta, kas Lietuvoje kūrė ir kuria sonetus.

   Tuomet dalyviams buvo paaiškinta, kad skaitysime dviejų vertėjų ( A. Churgino ir S. Gedos) iš anglų kalbos verstus V. Šekspyro sonetus tam, kad būtų galima palyginti, kaip skamba skirtingų vertėjų tekstai, ar išlieka ta pati mintis juose, kurį tekstą lengviau skaityti. Ir tada, skambant tyliai renesanso kompozitorių V. Bakfarko ir H. Isako muzikai, prasidėjo sonetų skaitymai.

 

Smagu, kad sonetus skaitė dauguma dalyvių: ir mokiniai, ir mokytojai, ir mokyklos direktorius M. Libikas, ir svečiai. Nė vienas nebuvo vertinamas pagal tai, kaip jis skaito, nes svarbiausia buvo išdrįsti skaityti viešai, pasakyti, jei nori, savo nuomonę ar išreikšti emocijas. O kiti galėjo tiesiog pasiklausyti.

Dalyviai padarė išvadą, kad V. Šekspyro sonetų tematika atitinka šių dienų aktualijas: juk tai - ir meilės, ir draugystės, ir neapykantos, ir išdavystės temos. Viena viešnia pasakė, kad praėjus daugiau kaip 400 metų, šie dalykai nepasikeitė ir nepasikeis, nes tai yra jausmai, o žmogus jaučia visais laikais vienodai.

Prisiminėm V. Šekspyrą, skaitėm jo poeziją ir supratom, kad tokie bendri susiėjimai vienija mūsų bendruomenę, padeda atsiskleisti mokiniams ir pasijusti reikalingais.

Skraidyki, poezijos paukšte, dar daug daug metų ir nuneški V. Šekspyro žodžius ateinančioms kartoms!

Copyright © 2024 Panevėžio suaugusiųjų mokymo centras Rights Reserved.