Grįžti į pradžią

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Laikas į mokyklą!!! Laikas į mokyklą!!! Laikas į mokyklą!!! Laikas į mokyklą!!!

Panevėžio suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centras

Mokytis niekada nevėlu. Nestovėk vietoje.Judėk ir Tuǃ

Office 365

Elektroninis dienynas

Egzaminai

egzaminai

Egzaminai eksternams

eksternams

Kalbų vertėjas

Mokyklos rekvizitai

Panevėžio suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centras, Panevėžys,  Šiaulių g. 60 Telefonas: 8-45-439575 Faksas:8-45-439575 Įmonės kodas: 191817034 El. paštas: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

 

Pagalba vaikams

Skaitmeninių „Vyturio“ knygų biblioteka

Kaip mus rasti?

Panevėžio SJMC skyrius Panevėžio kalėjime

Darbo taryba

Jūratė Kiaunienė

darbo tarybos pirmininkė

 

Lauryna Čiuplinskienė

darbo tarybos sekretorė

 

Simona Sipavičienė

darbo tarybos narė

Raskite mus Facebook'e

 

emokykla

Brandos darbas

Socialinės reklamos kampanija "SAVIŽUDYBIŲ GALIMA IŠVENGTI"

Ugdymas karjerai

Lankytojai

6.png8.png6.png5.png8.png6.png
Šiandien258
Vakar511
Praeitą savaitę2564
Mėnuo7925
Iš viso686586

Šeštadienis, 20 Balandis 2024

MOKINIŲ PRIĖMIMAS VYKSTA DARBO DIENOMIS

Informacija teikiama ir dokumentai priimami:

Šiaulių g. 60, kabinete Nr. 120, tel. (8 45) 436847; 

8.00–12.00, 13.00–18.00 (pirmadienis-ketvirtadienis),

8.00–12.00, 13.00–15.00 (penktadienis),

el.paštas: s.vilimiene@smc.panevezys.lm.lt rastine@smc.panevezys.lm.lt 

 

Priėmimas mokytis į suaugusiųjų klases pagal pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo programas

  1. Asmuo, pageidaujantis mokytis pagal suaugusiųjų pagrindinio ar vidurinio ugdymo programą, Centro direktoriui pateikia šiuos dokumentus:

          1.1. prašymą;

          1.2. dokumentą apie mokymosi pasiekimus ar įgytą išsilavinimą;

          1.3. santuokos liudijimą (jeigu keitė pavardę);

          1.4. asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

  1. Mokytis pagal pagrindinio ugdymo programą priimami suaugusieji, pateikę Centro direktoriui pradinio išsilavinimo pažymėjimą, pagal vidurinio ugdymo programą – pagrindinio išsilavinimo pažymėjimą.
  2. Mokinys, nebaigęs pagrindinio ar vidurinio ugdymo programos, tęsti mokslą priimamas pateikęs Centro direktoriui mokymosi pasiekimų pažymėjimą arba pažymą apie jo mokymosi pasiekimus ankstesnėje mokykloje.
  3. Asmuo, turintis septynmečio, aštuonmečio, devynmečio, nebaigto vidurinio mokslo pažymėjimą, ir pažymėjimą, išduotą 1993­–1994 metais arba pagrindinio išsilavinimo pažymėjimą, išduotą 1995–1999 metais, išlaikęs pagrindinio ugdymo programos dalykų – gimtosios, valstybinės lietuvių kalbos ir matematikos – mokymosi pasiekimų patikrinimą, gali būti priimamas mokytis pagal suaugusiųjų vidurinio ugdymo programą.
  4. Užsienyje mokęsis mokinys mokytis pagal pagrindinio ar vidurinio ugdymo programą priimamas bendra tvarka, o neturintis mokymosi pasiekimų dokumento – įvertinus jo mokymosi pasiekimus.
  5. Mokytis priimami:
  • asmenys nuo 18 metų;
  • 16–17 metų dirbantys jaunuoliai;
  • nepilnametės, esančios nėštumo ir gimdymo atostogose;
  • nepilnamečiai tėvai, auginantys savo vaikus.

Priėmimas mokytis į jaunimo klases pagal pagrindinio ugdymo programą

  1. Mokinių, pageidaujančių mokytis jaunimo klasėse pagal pagrindinio ugdymo programą, tėvai (globėjai) mokyklos direktoriui pateikia šiuos dokumentus:

          1.1. prašymą;

          1.2. išsilavinimo pažymėjimą;

          1.3. gimimo pažymėjimo arba tapatybės kortelės kopiją.

  1. Mokinys, nebaigęs pagrindinio ugdymo programos, tęsti mokslą priimamas pateikęs Centro direktoriui mokymosi pasiekimų pažymėjimą arba pažymą apie mokymosi pasiekimus ankstesnėje mokykloje.
  2. Užsienyje mokęsis mokinys mokytis pagal pagrindinio ugdymo programą priimamas bendra tvarka, o neturintis mokymosi pasiekimų dokumento – įvertinus jo mokymosi pasiekimus.
  3. Į Centrą priimami mokytis mokiniai nuo 12 iki 16 m.
  4. Jaunimo klasėse mokymas organizuojamas kasdien nuo 8.30 val. ryto.

Mokiniams taikomos lengvatos (remiantis Panevėžio miesto savivaldybės tarybos 2014 m. spalio 23 d. sprendimu Nr. 1-312): besimokančių tėvų vaikams mokestis už maitinimą ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus grupėse mažinamas 50 procentų; jei šeima augina tris ir daugiau vaikų (vaikai iki 18 metų ir vyresni iki 24 metų, jei mokosi dieninėse visų tipų mokyklose, arba vaikai, turintys negalią); jei vienas iš moksleivių ar studentų šeimos tėvų mokosi mokymo įstaigos dieniniame skyriuje (pagal mokymo įstaigos pažymas).

Panevėžio kraštotyros muziejaus ir Dailės galerijos lankymas su 50 % nuolaida.

Turi teisę įsigyti vienkartinį važiavimo vietinio (priemiestinio) reguliaraus susisiekimo autobusais bilietą su 50 %  nuolaida.

Lietuvių kalbos mokytoja Giedrė Mažuknienė

Balandžio 21 d. Panevėžio suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro mokiniai vyko į edukacinę pažintinę išvyką į Anykščius. Oras mūsų tą dieną nepalepino, lijo lietus, pūtė vėjas, tačiau noro pamatyti Anykščius ir sužinoti, ko dar nežinojome, nesumažino. Kad kelias neprailgtų ir žinotume kokiose vietose lankysimės, mokytoja Gita visiems išdalino po programėlę.

Pirmoji mūsų aplankyta vieta buvo Angelų muziejus. Tai vienintelis Lietuvoje Sakralinio meno centras. Kultūrininkė Beatričė Kleizaitė-Vasaris, padovanodama savo sukauptą angelų kolekciją, Anykščius paskelbė Angelų miestu. Kolekcijoje yra per šimtą angelų: nutapytų, medinių, keramikinių, stiklinių ir kitokių.

Po to įkopėme į pačią seniausią ir Lietuvoje aukščiausią dvibokštę Šv. Mato evangelisto bažnyčią. Jos bokštų aukštis siekia net 79 metrus. Lipome į 33 metrų aukštį, 186 metaliniais laipteliais į dešiniojo bokšto viršų, mat ten įrengta aikštelė, pro kurią matosi visas Anykščių miestas. Nusileidus žemyn aplankėme ir pačią Šv. Mato bažnyčią, pasigrožėjome jos didingumu ir grožiu.

Vėliau skubėjome į Medžių lajų taką. Anykščių šilelyje vinguriuojantis Medžių lajų takas – vienintelis ne tik Baltijos šalyse, bet ir Rytų Europoje. Takas prasideda netoli Puntuko akmens. Dauguma jau ne pirmą kartą čia lankėsi, bet visi pripažįstame, kad dar ne kartą ir ateityje apsilankysime, nes jausmas vaikščioti medžių viršūnėmis - nenusakomas.

Svečiavomės ir Niūronyse, kur įsikūręs unikalus Arklių muziejus. Muziejuje ne tik sužinojome, koks svarbus arklys buvo praeities lietuviams, bet dar kartą įsitikinome, kad iki šiol šis gyvulys labai naudingas ir įdomus. Arklių muziejaus klojimuose išsirikiavę iš visos Lietuvos surinkti vežimai, lineikos, brikelės… Kituose pastatuose – stendai, meno kūriniai, menantys arklį ir artoją, žirgą ir karžygį. Sudalyvavome edukacinėje programoje „Duonelė kasdieninė“. Autentiškoje XX a. pradžią menančioje troboje susipažinome su mūsų etninės kultūros simbolio – duonos keliu nuo rugių sėjos iki duonos riekės. Kiekvieną tarsi namiškį maloniai sutikusi ir už stalo pasodinusi gaspadinė papasakojo apie rugių sėjimą, kūlimą, malimą, duonos raugimą ir užmaišymą. Sužinojome apie senolių duonos kepimo papročius ir pagerbimo ritualus, šeimos tradicijas, susipažinome su senoviniais buities rakandais. Kiekvienam buvo suteikta nepakartojama galimybė - patys suformavome ir ką tik iškūrentoje duonkepėje išsikepėme savo duonos kepalėlį. Kol kepė duonelė, skanavome kaimiškas vaišes.

 

Sočiai prisivaišinę, pasukome Vorutos piliakalnio link. Kai kurie istorikai mano čia stovėjus karaliaus Mindaugo Vorutos pilį. Šiandien tai plačiausiai tyrinėtas piliakalnis Lietuvoje ir vienas plačiausiai tyrinėtų visame Rytų Pabaltijyje.

Paskutinis lankytinas objektas mūsų laukęs Anykščiuose buvo garsusis paminklas J. Biliūnui atminti – „Laimės žiburys“. Pasak pasakos, lipant į viršų reikia sugalvoti norą, nesidairyti atgal, nekalbėti ir užlipus paliesti paminklą, ką daugelis kelionės dalyvių ir padarė. Žiūrėsime, ar norai išsipildys.

Grįžtant namo, mokytoja Gita patikrino mūsų žinias, kaip įsisavinome kelionės informaciją. Surengė viktoriną ir teisingai atsakiusieji į klausimus gavo prizus.

Keletas mokinių minčių apie šią ekskursiją:

„Šioje kelionėje labiausiai įsiminė Medžių lajų takas, nes graži gamta, daug medžių. Labai patiko tuo taku eiti. Dar patiko „Laimės žiburys“, pasiekėme viršūnę, t.y. pasiekėme sėkmę. Smagu buvo pajodinėti arkliuku.“ (Ilona Šilo, IV c klasė)

„Edukacinėje kelionėje į Anykščius, labiausiai įsiminė duonos kepimo pamoka. Didelį įspūdį paliko duonos kepėja, kuri su didele meile ir pagarba pasakojo apie duonos kelią. Jos pasakojimas duonai suteikė sakralumo.“ (Aistė Juozapaitytė, IV a)

„Išvyka buvo puiki, net ir lietus neišvijo geros nuotaikos. Daug pamatėme, daug sužinojome. Savo rankomis lipdėme duoną.“ (Inesa, I kl.)

„Labiausiai patiko Medžių lajų takas. Nors bijojau, vis tiek ėjau.“ (Skaistė, 8J kl.)

Kelionės dalyviai kelia nykščius už Anykščius ir dėkoja mokymo centrui už puikią kelionę ir maloniai praleistą laiką.

Copyright © 2024 Panevėžio suaugusiųjų mokymo centras Rights Reserved.