Trečiadienis, 18 liepos 2018

Kviečiame mokytis!

Suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centras kartu su Margaritos Rimkevičaitės paslaugų ir verslo mokykla vykdo projektą, finansuojamą iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų „Nekvalifikuotų ir žemesnės kvalifikacijos Panevėžio regiono suaugusiųjų įtraukimas į bendrąjį ir profesinį ugdymą“.

Projektas unikalus tuo, kad asmenys, pageidaujantys dalyvauti projekte, turės galimybę įgyti kartu bendrąjį ir profesinį išsilavinimą. Mokymai vyks mažose, iki 8 mokinių grupėse.

Jeigu tau jau 18 metų, kviečiame nuo š. m. rugsėjo 1 d. mokytis II gimnazijos klasėje kartu įgyjant virėjo, floristo ar kambarių tvarkytojo specialybę, III ir IV gimnazijos klasėse – įgyjant kompiuterių tinklų derintojo, multimedijos paslaugų teikėjo, virėjo, floristo, pardavėjo, konditerio, padavėjo ar barmeno specialybių.

Prašymai priimami (turėti išsilavinimo pažymėjimą ir asmens tapatybės dokumentą) Panevėžio suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centre, Šiaulių 60, Panevėžys.

Telefonai pasiteirauti: direktorius - 8 45 587011, projekto koordinatorius – 8 45 436847.

Socialinė pedagogė Jolanta Rinkūnienė

Visą gegužės mėnesį PSJMC vyko įvairūs renginiai, skirti paminėti mėnesiui be smurto prieš vaikus. Socialinė pedagogė J. Rinkūnienė paruošė stendinį pranešimą „Gegužė – mėnuo be smurto prieš vaikus“ bei kartu su mokytoja Jovita Ulyte pasitiki jaunimo klasių mokinius ir mokytojus rytą, kuris vadinosi „Draugystės rytmetys“.Skambant smagioms dainelėms visi buvo vaišinami saldainiukais su palinkėjimais ir su šypsena bei gera nuotaika pradėjo naują darbo dieną. „Šypsena.... Ji nieko nekainuoja, bet daug ką sukuria, praturtina tuos, kurie ją gauna, neskurdindama tų, kurie ją duoda. Blyksteli akimirką, o atmintyje kartais išlieka visam gyvenimui. Niekas nėra toks turtingas, kad galėtų be jos apsieiti. Ji sukūria laimę namuose, geranorišką aplinką darbe, yra slaptažodis draugams...“ (Dailas Karnegis).

Mokymo centro 3 aukšto koridoriaus sieną papuošė „Draugystės palinkėjimų gėlynėlis“. Šią akciją organizavo J.Rinkūnienė ir mokytoja Giedrė Mažuknienė. Klasių vadovių L.Kazlauskaitės ir T.Temnikovos paskatintų 6-7j klasių mokinių ir 9aj klasės mokinės K.Mackevičiūtės draugiški palinkėjimai ir eilės pražydo gėlėmis.

Gegužės 18 d. vyko draugiškos futbolo varžybos tarp SJMC ir Panevėžio „Šviesos“ specialiojo ugdymo centro komandų, kurias organizavo psichologė Jurga Taleikytė ir kūno kultūros mokytojai Aldona Šlėktienė ir Raimundas Timinskas. Varžybose pirmąją vietą iškovojo SJMC futbolo komanda, tačiau „Šviesos“ specialiojo ugdymo centro jaunieji futbolininkai geriau pasirodė įvarčių mušimo draugiškose varžytuvėse. Šių varžybų tikslas buvo parodyti, kad draugystė ir draugiškumas nugali viską.

Gegužės mėnesį Jurga Taleikytė ir Jolanta Rinkūnienė kalbėjosi su 6-8 klasių jaunimo mokiniais tema „Mano teisės ir pareigos“. Vaikams buvo primintos jų teisės, bet ir ne ką svarbesnę vietą gyvenime užimančios pareigos.

Jaunimo klasių mokiniai kartu su mokytoja Aldona Grilauskiene gamino Draugystės apyrankes. Vaikai labai džiaugėsi išmokę pasigaminti ir galėdami pasipuošti spalvingomis apyrankėmis arba jas padovanoti draugams.

„Tas, kuris padėjo bent vienam vieninteliam žmogui, suvokė savo gyvenimo prasmę“ (Stevanas Cveigas).