Trečiadienis, 18 liepos 2018

Kviečiame mokytis!

Suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centras kartu su Margaritos Rimkevičaitės paslaugų ir verslo mokykla vykdo projektą, finansuojamą iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų „Nekvalifikuotų ir žemesnės kvalifikacijos Panevėžio regiono suaugusiųjų įtraukimas į bendrąjį ir profesinį ugdymą“.

Projektas unikalus tuo, kad asmenys, pageidaujantys dalyvauti projekte, turės galimybę įgyti kartu bendrąjį ir profesinį išsilavinimą. Mokymai vyks mažose, iki 8 mokinių grupėse.

Jeigu tau jau 18 metų, kviečiame nuo š. m. rugsėjo 1 d. mokytis II gimnazijos klasėje kartu įgyjant virėjo, floristo ar kambarių tvarkytojo specialybę, III ir IV gimnazijos klasėse – įgyjant kompiuterių tinklų derintojo, multimedijos paslaugų teikėjo, virėjo, floristo, pardavėjo, konditerio, padavėjo ar barmeno specialybių.

Prašymai priimami (turėti išsilavinimo pažymėjimą ir asmens tapatybės dokumentą) Panevėžio suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centre, Šiaulių 60, Panevėžys.

Telefonai pasiteirauti: direktorius - 8 45 587011, projekto koordinatorius – 8 45 436847.

L. Mikulionienė, bibliotekos vedėja

Rugsėjo 28 d. su mokiniais dalyvavome tekstilės parodos „Tradicija ir dabartis. Tautinio ornamento interpretacija šiuolaikinėje tekstilėje“ atidaryme, kuris vyko Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatre. Nuo senų laikų ornamentas turi ne tik estetinę funkciją, bet atspindi ir tautos praeitį, krašto istoriją, parodo žmonių požiūrį į juos supantį pasaulį ir jo reiškinius. Šia paroda bandoma parodyti, kokia svarbi tautinio ornamento reikšmė ne tik šiuolaikiniame mene, bet ir mūsų kasdieniame gyvenime.

Parodos kuratorius A. Vološkevičius pristatė parodos darbų kūrėjas iš Kauno (atvyko keturios menininkės). Kuratorius pasidžiaugė, kad miestelėnai domisi menu, o kūrėjai noriai sutinka eksponuoti savo darbus mūsų mieste. Menininkės dėkojo už šiltą priėmimą ir pristatė savo darbus.

Pamatėme gražių, įdomių darbų, atliktų naudojant tradicines ir šiuolaikines tekstilės technologijas, įvairias medžiagas (šilką, vilną, siūlus ir t.t.) ir jų junginius. Darbuose atsispindi lietuvių tautinio meno motyvai ir koloritas.

Paroda žavi tuo, kad kūrėjų vaizduojama mūsų kraštui būdinga ornamentika darbuose atsiskleidžia kažkaip naujai, netikėtai, dar nematytai. Naujų idėjų parodoje ieškojo ir mūsų mokinės dailės egzamino baigiamajam darbui.

Aplankykite šią parodą ir Jūs, – tikrai nenusivilsite.