Iš viso200151

Antradienis, 17 spalio 2017

Taip, ir dabar visur jauni ir vyresni mokslo žmonės glaudžiasi prie savo kalbos, ir ši juos apkabina.

Kazimieras Župerka

Rugsėjo 26 dieną visi europiečiai švenčia Europos kalbų dieną, kurios tikslas – puoselėti kalbų ir kultūrų įvairovę bei skatinti mokytis įvairių kalbų mokyklose ir už jos ribų. Juk labai svarbu kiekvienam suvokti ir pajusti savo gimtosios kalbos unikalumą, susipažinti su kalbomis, kurių mokėjimas didintų daugiakalbystę ir tarpkultūrinį supratimą, o kartu stiprintų ir padėtų išsaugoti tokią turtingą Europos lingvistinę įvairovę. Ne mažiau svarbu išugdyti pagarbą regionų ir tautinių mažumų kalboms. Štai todėl Panevėžio pataisos namų mokykloje mokinės, vadovaujamos lietuvių, anglų, rusų kalbų mokytojų R. Sidaravičienės ir A. Petraitienės bei informatikos mokytojos S. Sipavičienės, aktyviai įsitraukė į šios dienos paminėjimo prasmės paiešką. Lietuvių, rusų, romų tautybių moterys visos drauge rinko įžymių žmonių mintis apie kalbų mokėjimo būtinybę ir jų grožį, bandė išsiaiškinti, kiek kalbų moka, kaip gerai jas įvaldžiusios, o kokių ateityje norėtų išmokti. Malonu ir netikėta buvo pamatyti anketų apibendrinimus (diagramas). Paaiškėjo, kad dauguma moterų mokosi arba jau moka daugiau nei tris kalbas. Rusų kalba ypač gerai susikalba tarpusavyje, nes rusų tautybės moterų čia daug. Mokinės noriai ir mielai mokykloje mokosi anglų ir vokiečių kalbų, taip pat svajoja išmokti ir kitas kalbas, pavyzdžiui, turkų, ispanų, italų, prancūzų ir kt.

Visos norinčios galėjo pateikti savitą Europos kalbų dienos vizualizaciją, todėl mokyklos erdves papuošė spalvingas anketų apibendrinimas, jautrios citatos ir labai prasmingi piešiniai, į kuriuos įdėta visa savaitė intensyvaus ruošimosi, išmonės ir stropumo. Tradicine tapusi ši šventė suvienijo Panevėžio suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro ir skyriaus besimokančiuosius, o jiems vadovavusius mokytojus vėl įkvėpė ieškoti naujų ir inovatyvių kelių per kalbas į širdis...

Rita Sidaravičienė