Ketvirtadienis, 28 Kovas 2024

PATVIRTINTA

Panevėžio suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro direktoriaus 2020 m. vasario 14 d. įsakymu Nr.1.4-V-19

Dėl karantino konkursas pratestas iki š.m. lapkričio 1 d.

PANEVĖŽIO SUAUGUSIŲJŲ IR JAUNIMO MOKYMO CENTRAS

Šalies besimokančiųjų suaugusiųjų kompiuterinių atvirukų konkurso

„Tautodailė Lietuvoje“

NUOSTATAI

1. BENDROSIOS NUOSTATOS

Šalies besimokančių suaugusiųjų kūrybinių darbų konkursas „Tautodailė Lietuvoje“ organizuojamas atsižvelgiant į Lietuvos Respublikos Seimo nutarimą paskelbti 2020 metus Tautodailės metais. Nutarime pabrėžiama, kad 2020-aisiais bus minimas Lietuvos dailės istoriko ir kritiko, grafiko, lietuvių profesionalios muziejininkystės pradininko, nusipelniusio meno veikėjo, daug dėmesio skyrusio tautodailės plėtrai Pauliaus Galaunės 130 metų jubiliejus.

EKGT siūlymas paskelbti Tautodailės metus yra paremtas nuostata, kad tautodailė turi didžiulę reikšmę mūsų valstybei: tautodailininkų raiška sklinda per nacionalines šventes, parodas, kūrybines stovyklas, plenerus, seminarus, galerijas ir t.t. Tai ypač svarbi Lietuvos etnografinių regionų kultūriniam gyvenimui sritis, ji padeda plėtoti kultūrinį turizmą ir išsaugoti regioninį savitumą. Be tautodailės būtų sunku užtikrinti lietuviškos kryždirbystės tradicijų tęstinumą, kurio siekis įtvirtintas 2001 m. įtraukus Lietuvos kryždirbystę į UNESCO Žmonijos nematerialaus ir žodinio paveldo šedevrų sąrašą. Tautodailininkų dėka visuomenė vis labiau domisi tautiniu kostiumu, kalvystės, medžio skulptūros ir kitomis tradicijomis. Tautodailės dėka baltiškasis gyvybės medžio motyvas atranda atgarsį ir šiuolaikiniame knygos mene, plataus vartojimo produktų, interjero dizaine.

1. Konkursas yra tęstinis, organizuojamas šeštus metus.
  2. Kiekvienais metais skelbiama nauja konkurso tema.
  3. 2020 m. konkurso tema – kompiuterinis atvirukas „Tautodailė Lietuvoje“. Konkursą organizuoja Panevėžio suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centras, Šiaulių g. 60, Panevėžys, tel. (8~45) 439575, 436847; el. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.. Partneriai: Lietuvos suaugusiųjų mokymo centrų vadovų asociacija, Panevėžio kraštotyros muziejus.
  1. KONKURSO TIKSLAI

1. Paskatinti mokinius domėtis tautiniu kostiumu, kalvyste, medinių verpsčių unikalumu, medžio drožyba, liaudies architektūra, skulptūra, buities daiktų puošyba.
  2. Gilinti kultūrinio sąmoningumo, kūrybingumo ir naudojimosi IT kompetencijas.

III. LAIKAS IR DALYVIAI

1. Konkursas vyksta nuo 2020 vasario 24 d. iki gegužės 1 d.
  2. Konkurse gali dalyvauti Lietuvos bendrojo ugdymo suaugusiųjų švietimo įstaigų 9–12 (I–IV gimnazijos) suaugusiųjų klasių mokiniai ir 9–10 jaunimo klasių mokiniai.
  1. REIKALAVIMAI DARBAMS IR JŲ PATEIKIMAS
  1. Kiekviena ugdymo įstaiga gali pateikti iki 10 darbų.
  2. Atvirukai pagal vaizdo pobūdį gali būti dviejų kategorijų: statiniai ir dinaminiai. (Statinis vaizdas – tai vientisas nesikeičiantis paveiksliukas. Dinaminis – tai animuotas vaizdas, kuriame panaudoti nors du besikeičiantys kadrai arba judesys.)
  3. Galimi bylų tipai statiniam vaizdui – JPG, PNG, GIF, galimi bylų tipai dinaminiam vaizdui – GIF, SWF.
  4. Darbų vaizde neturi būti autorių vardų, pavardžių, mokyklos ir kt.
  5. Atskirame lape užpildoma dalyvio anketa (žr. 1 priedą).
  6. Darbai ir dalyvio duomenų anketa siunčiami adresu: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. iki 2020 m. iki gegužės 1 d.
  1. DARBŲ VERTINIMAS
  1. Darbus vertina konkurso organizatorių sudaryta vertinimo komisija.
  2. Vertinant darbus bus atsižvelgiama į kūrybiškumą, originalų temos interpretavimą, meninę raišką, techninį sprendimą.
  3. Darbai nevertinami, jei neatitinka konkurso nuostatų.
  4. Dalyviai ir jį ruošę mokytojai apdovanojami Panevėžio suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro diplomais ir padėkos raštais.
  5. Informacija apie konkursą ir nugalėtojus skelbiama iki 2019 m. gegužės 22 d. svetainėse http://www.smc.panevezys.lm.lt ir www.lsmcva.lt
  1. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS
  1. Konkurso organizatoriai pasilieka teisę darbus publikuoti.
  2. Konkurso dalyviai ir juos konsultuojantys mokytojai yra atsakingi už kūrybinių darbų autorystę.
  3. Konkurso nuostatai esant reikalui gali būti keičiami.