Grįžti į pradžią

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Laikas į mokyklą!!! Laikas į mokyklą!!! Laikas į mokyklą!!! Laikas į mokyklą!!!

Panevėžio suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centras

Mokytis niekada nevėlu. Nestovėk vietoje.Judėk ir Tuǃ

Office 365

Elektroninis dienynas

Egzaminai

egzaminai

Egzaminai eksternams

eksternams

Kalbų vertėjas

Mokyklos rekvizitai

Panevėžio suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centras, Panevėžys,  Šiaulių g. 60 Telefonas: 8-45-439575 Faksas:8-45-439575 Įmonės kodas: 191817034 El. paštas: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

 

Pagalba vaikams

Skaitmeninių „Vyturio“ knygų biblioteka

Kaip mus rasti?

Panevėžio SJMC skyrius Panevėžio kalėjime

Darbo taryba

Jūratė Kiaunienė

darbo tarybos pirmininkė

 

Lauryna Čiuplinskienė

darbo tarybos sekretorė

 

Simona Sipavičienė

darbo tarybos narė

Raskite mus Facebook'e

 

emokykla

Brandos darbas

Socialinės reklamos kampanija "SAVIŽUDYBIŲ GALIMA IŠVENGTI"

Ugdymas karjerai

Lankytojai

6.png8.png8.png3.png8.png9.png
Šiandien458
Vakar424
Praeitą savaitę1240
Mėnuo9728
Iš viso688389

Trečiadienis, 24 Balandis 2024

Gamta – visų namai   

  Pro Kalėjimo langus daug gamtos nepamatysi. Matosi tik pavasariškas dangus ir skaistesnė saulė. Bet pavasarį kiekvienas jaučiame savo širdyje. Kovo 20 - ją švenčiame Pasaulinę Žemės dieną. Ta proga mokytojos Simonos Sipavičienės iniciatyva buvo vykdomas projektas „Gamta – visų namai“. Tai geriausias laikas ugdyti moksleivių aplinkosauginį mąstymą ir formuoti atsakomybę už artimosios aplinkos išsaugojimą. Projektas suteikė galimybę įvairių kompetencijų ugdymui: pilietiškumo, bendradarbiavimo, sudarė sąlygas mokinių saviraiškai ir tarpdalykinei integracijai.

   Jau kovo pradžioje Kalėjimo skyriaus klasėse pakvipo pavasariu. 2P-4P klasės mokinės išaugino ir papuošė mokyklos erdves kviečių želmenimis. Rūpestį gamta išreiškėme stendais. Mokytoja R. Sidaravičienė su mokinėmis parengė stendą ,,Kaip atliekos teršia mūsų gamtą“. Mokytojos D.Gatavinienės mokinės - stendą „Kurioje pusėje Žemės nori gyventi?“. Mokytojos S. Sipavičienės 5P-6P, 8P-IP klasių mokinės rinko medžiagą ir parengė stendą „20 įspūdingiausių saugomų medžių Lietuvoje“, o IIP klasės mokinės rinko medžiagą „Saugomos Lietuvos teritorijos“. Pradinės klasės mokinės atliko bandymą „Ko reikia augalams augti“. Augino kviečių želmenis, laistė, matavo ir padarė išvadą: „Saulė, oras ir vanduo – mums kaip brolis ir sesuo“. Mokytojas G. Jukna vedė pamoką apie Lietuvos miškų būklę, mokytoja R. Sidaravičienė pamokoje aptarė žmogaus ryšį su gamta.

   Projekto „vinis“ - mokytojo E. Aleliūno parodytas filmas „Sengirė“. Tai geriausių lietuviškų filmų apie gamtą autoriaus Mindaugo Survilos dokumentinis filmas, gavęs 2 sidabrinių gervių apdovanojimą, išgarsėjęs Europos filmų festivaliuose. Miške sunku pamatyti tai, ką autorius užfiksavo savo kamera: kurtinių vestuvės, vilkas, tykantis grobio, ar smagiai „pietaujanti“ gyvatė, nepaisydama akylios autoriaus akies. Koks gi tas barsukas, kuris mums orus pranašauja? O jau miško garsų gausa! Sengirė – tikrieji gamtos namai, kur jo gyventojų ramybės nedrumsčia nei grybautojai, nei medkirčiai. Mokinės susidomėjo ir kitais autoriaus filmais apie gamtą. Po filmo mokytojas E. Aleliūnas pakvietė pasitelkti origamio vingrybes ir išlankstyti drugelius. „Skraidinome“ juos į laisvę. Kiekvienas žemės gyvis nori būti laisvas, kiekvienas mums svarbus!

  Projekto pabaigai pradinukės pakvietė į akciją „Rūšiuok“. 2P-4P klasės pamokoje „Kaip kovoti su atliekų pertekliumi“ sužinojome, kas yra atliekos, kodėl reikia kovoti su jų pertekliumi. Laisvalaikiu mokėmės išradingai panaudoti plastiko atliekas ir parengė parodą „Antras plastikinio butelio gyvenimas“.

  Aktyvioje veikloje nepajutome kaip, baltais žirgais pasibalnojęs, atjojo pavasaris. Žaliuok, pavasari! Žaliuok ir žydėk, mūsų mylima Žemele! Mes esame už tave atsakingi!

Mokytos Simona Sipavičienė ir Vitalija Jakutonienė

kol 04 16 1

kol 04 16 2

 

 

   Moterų kalėjimo skyriuje 43 % mokinių – romų moterys. Šalia mūsų gyvenantys romai nuolat patiria atskirtį ir neigiamą visuomenės vertinimą. Romų mentalitetas sąlygoja jų tautos elgseną ir gyvenimo būdą. Tačiau romai – mūsų visuomenės dalis, su savo papročiais, ugningais šokiais, etnine kultūra.

   Ar neturėtume padėti romams integruotis į visuomenę, būti jiems empatiškesni? Kilo man tokia mintis ir  gimė projektas. Pradėjome nuo stendo ir piešinių su spalvingais romių sijonais. Pradinėje klasėje visą mėnesį buvo dažniau girdima romų kalba, romų patarlės, pasakos. Mokytojos G. Gelažytė ir R. Sidaravičienė mokyklos bendruomenėje atliko apklausą: Ar tau trukdo šalia gyvenantys romai? Niekas nedrįso niekinti ar smerkti romų :

      Man jie netrukdo, nes yra tokie pat žmonės, kaip ir mes.

      Man patinka romų ugningi šokiai ir spalvingi sijonai.

      Jie moka gerbti ir globoja savo senolius.

      Romai myli ir augina daug vaikų.

      Jie lygiateisiai mūsų šalies piliečiai.

   Matematikos pamokose su mokytoja S. Sipavičiene mokinės nagrinėjo skritulines ir stulpelines diagramas apie romų moterų dalyvavimą bendruomenės veikloje. Komentavo lentelę, kiek moterų yra baigusių pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo programą nuo skyriaus veiklos pradžios.

   Foto sesijos metu moterys stengėsi parodyti romų drabužių akcentus: ilgus sijonus, įvairiai rišamas skaras, blizgančius papuošalus. Iš jų mes atpažįstame romus gatvėje, tai yra romų tautos kultūros dalis.

   Kalėjimo bendruomenei rodėme dokumentinį filmą ,,Romai ar čigonai?“. Jis suteikė daug informacijos visai bendruomenei ir patiems romams. Pradinėje klasėje surengėme savo sąsiuvinių

parodėlę. Mūsų sąsiuviniai tvarkingi, neišplėšyti, nepripiešti. Matyti kruopštus kasdienis darbas.

vRomų moterys kalėjimo fabrike sudaro 60 % visų dirbančiųjų. Vadinasi, jos dirba, mokosi, dalyvauja mokyklos veikloje, stengiasi integruotis į bendruomenę. Tai ne tušti žodžiai, juos patvirtino dešimtys nuotraukų, kurias smalsiai stebėjo visa bendruomenė. Taip pamažu, žingsnelis po žingsnelio, formuojame toleranciją romų atžvilgiu, motyvuojame juos prasmingai veiklai.

   Balandžio 8 d. - Pasaulinė romų diena. Baigiamajame projekto renginyje klausėme romų muzikos, daug emocijų sukėlė čigonų liaudies pasakos, kurias pasakojo pradinės klasės moterys. Viktorina ,,Ką žinai apie romus?“ sudomino įdomiais klausimais, kurie suteikė daugiau žinių apie romų istoriją, papročius. Aktyviausios projekto dalyvės po renginio ,,išriedėjo“ su vežimo ratais, tiesa, ne mediniais, o meduoliniais, ragavome tradicinį romų pyragą savijaką. Integruota kalbos, matematikos, istorijos pamoka patiko visoms dalyvavusioms. Romų moterys už renginį dėkojo projekto rengėjams, nes tikrai pajuto šventinę nuotaiką.

   Dėkoju mokytojai Simonai Sipavičienei už aktyvų bendradarbiavimą rengiant ir vykdant projektą.

Pradinės klasės mokyt. V. Jakutonienė

 kol 04 08

Copyright © 2024 Panevėžio suaugusiųjų mokymo centras Rights Reserved.