Trečiadienis, 19 rugsėjo 2018
Aukštyn

2018-2019 m.m. egzaminų naujienos

Bazinė mokykla – J. Balčikonio gimnazija. Ji priims eksternų (jau turinčių brandos atestatą mokinių) prašymus laikyti egzaminus, organizuos, vykdys pakartotinę sesiją, nagrinės mokyklinių egzaminų apeliacijas.

Brandos atestatui gauti, kaip ir praėjusiais metais, privaloma išlaikyti 2 egzaminus – lietuvių kalbos ir literatūros bei dar vieną laisvai pasirinktą. Pasirinkto egzamino ar jo tipo (valstybinis ar mokyklinis) keisti nebegalima.

Brandos egzaminus pasirinkti (išskyrus menų ir technologijų mokyklinius) reikia iki vasario 24 d.

Laikyti brandos egzaminą leidžiama mokiniui, turinčiam teigiamą dalyko metinį įvertinimą ir išlaikytą įskaitą.

Pirmą kartą abiturientai galėjo rinktis rengti brandos darbą, kuris prilyginamas mokykliniam egzaminui. Jei brandos darbo įvertinimas 9 ar 10, tai stojant į aukštąsias mokyklas bus skiriami papildomi 0,25 balo. Panevėžyje biologijos brandos darbą rengia abiturientai iš dviejų miesto gimnazijų – J. Miltinio ir „Minties“.

Per egzaminus mokiniai turės naudotis tik juodos spalvos tušinukais, nes bus vertinamos skenuotos darbų kopijos. Palaipsniui bus pereinama prie vertinimo elektroniniu būdu. Jokiomis korektūros priemonėmis naudotis negalima.

Per lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą moksleiviai galės naudotis kompiuteriu elektroniniu formatu pateiktais privalomų autorių kūriniais – vieną kartą 20 min. arba du kartus po 10 min. Taip pat galės naudotis žodynais. Rašinys bus vertinamas ne 50, o 100 taškų.

Sutrumpėja apeliacijų teikimo laikas. Jas bus galima pateikti ne per 3, o per 2 darbo dienas nuo egzamino rezultatų paskelbimo dienos

Daugiau egzaminų bus rengiami šeštadieniais (pernai buvo 6, šiemet – 9). Mokiniams, kurie laikys egzaminą šeštadienį, penktadienį bus suteikiama laisva diena.

Organizuojamos dvi egzaminų sesijos – pagrindinė ir pakartotinė. Pagrindinė vyks balandį-birželį, pakartotinė – birželį-liepą. Pakartotinė skirta tiems, kam buvo atidėti pagrindinės sesijos egzaminai, namie mokytiems vaikams, negalėjusiems atvykti į brandos egzaminą.

Mokinys, pagrindinės sesijos metu gavęs nepatenkinamą lietuvių kalbos ir literatūros egzamino įvertinimą, gali laikyti mokyklinį egzaminą pakartotinės sesijos metu bazinėje mokykloje.

Daugiau informacijos – www.nec.lt bei www.smm.lt.

Informacija eksternams

2018 m. brandos egzaminų aktualijos

Esminių permainų šiemečiuose brandos egzaminuose nebus