Iš viso200151

Antradienis, 17 spalio 2017

TRUMPA PANEVĖŽIO SUAUGUSIŲJŲ MOKYMO CENTRO ISTORIJA

Panevėžio miesto taryba, įvertindama Danijos bei kitų šalių patyrimą suaugusiųjų švietimo srityje, atsižvelgdama į būtinumą sudaryti palankias sąlygas visuomenės ugdymui ir Lietuvos Respublikos kultūros ir švietimo ministerijos pritarimą (Ministerijos 1993-01-30 kolegijos nutarimas Nr.5) 1993 m. balandžio 30 d. priėmė sprendimą Nr.9-9 „Dėl suaugusiųjų mokymo centro įsteigimo“. Miesto valdybai pavesta įregistruoti suaugusiųjų mokymo centro įstatus ir organizuoti materialinės-techninės mokymo bazės sukūrimą.

1993 m. gegužės 31 d. priimtas Panevėžio miesto valdybos potvarkis Nr.359V „Dėl 15-osios vid.mokyklos reorganizavimo“, kuriuo nuo 1993 m. rugsėjo 1 d. reorganizuojama 15-oji vidurinė mokykla su vakarinėmis klasėmis į Suaugusiųjų mokymo centrą (bendrojo lavinimo mokyklą) ir „Vyturio“ vidurinę mokyklą.

Panevėžio suaugusiųjų mokymo centras pradėjo savo veiklą nuo 1993 m. rugsėjo 1 d. adresu Ramygalos g.18, sename 1900 m. statybos pastate, kurio paskirtis – gimnazija (prieš karą čia veikė žydų mergaičių gimnazija, karo metais čia buvo lietuvių gimnazija, nuo 1947 m. rusų gimnazija. Nuo 1960 m. rusų vidurinei mokyklai persikėlus į naują pastatą, čia veikė vakarinė mokykla, vėliau pastatas parėmė karinis štabas).

Mokytojai su mokiniais dalyvauja olimpiadose, konkursuose, konferencijose. Puoselėjami tradiciniai renginiai. Kasmet dalyvaujame Suaugusiųjų švietimo savaitės renginiuose. Įsteigta mokytojų-konsultantų tarnyba, teikianti informaciją miesto bendruomenei ir Centro mokiniams apie išsilavinimo galimybes, ugdymo turinį, eigą. Dalyvaujame tarptautiniuose ir respublikiniuose projektuose. Informacija apie švietimo galimybes ir svarbiausias Centro gyvenimo akimirkas skelbiama internetiniame tinklalapyje.

Atsižvelgiant į išaugusį suaugusiųjų poreikį įgyti pagrindinį ir vidurinį išsilavinimą, 2008 m. rugpjūčio mėnesį Panevėžio miesto savivaldybė ir Panevėžio miesto savivaldybės administracijos švietimo skyrius perdavė Suaugusiųjų mokymo centrui naudoti ir disponuoti patikėjimo teise buvusį Panevėžio „Gabijos“ pagrindinės mokyklos patenkinamos būklės pastatą, esantį Šiaulių g.60.

Pradėdami 2008-2009 m.m. sukomplektavome 29 klases, mokėsi 746 mokiniai, dirbo 48 mokytojai.

Šiuo metu suaugusiųjų ugdymas organizuojamas atnaujintose patalpose. Įgyvendinant projektą „Suaugusiųjų švietimo institucijų modernizavimas, plėtojant universalius daugiafunkcinius centrus“ iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų ir Lietuvos Respublikos nacionalinių lėšų atlikti vidaus remonto darbai, pakeisti pastato fasadinės pusės langai, lauko ir dalis vidaus durų. Panevėžio miesto savivaldybė skyrė lėšų pastato langų ir stogo renovavimo darbams.

Suaugusiųjų mokymo centre ugdymas kompiuterizuotas, sudarytos geresnės sąlygos mokytojams dirbti, mokiniams mokytis. Matydami šalies ir miesto pozityvų požiūrį į suaugusiųjų švietimą, mes kuriame iš esmės naują modernų centrą, padedantį suaugusiems prisitaikyti prie greitai besikeičiančio gyvenimo.

1993 m. rugsėjo 1d. įsteigtas Panevėžio suaugusiųjų mokymo centras. Nuo 2008m. mes persikraustėme į kitas patalpas Šiaulių gatvė 60, Panevėžio mieste į buvusį "Gabijos" pagrindinės mokyklos pastatą.

Informacija apie šį pastatą ruošiama.