Pirmadienis, 18 gruodžio 2017
Aukštyn

Metodinė pagalba mokytojui bibliotekoje

Tai įdomu:

1. „Švietimo panorama“, 2017 m. Nr.10 (376), straipsnis „Ar tikrai orientuojamės į kokybišką ugdymąi“ (parengta pagal psichologijos mokslų daktarės, Lietuvos edukologijos universiteto lektorės, VšĮ Vaiko psichologijos centro psichologės Monikos Skerytės-Kazlauskienės komentarą);
2. „Švietimo panorama“, 2017 m. Nr.10 (376), straipsnis „Mokytojų kvalifikacijos tobulinimo institucijų veiklos kokybės įsivertinimo procesai“ (Ingrida Šedeckytė-Lagunavičienė, Nacionalinės mokyklų vertinimo agentūros Mokyklų įsivertinimo skyriaus metodininkė);

3. „Švietimo panorama“, 2017 m. Nr.10 (376), straipsnis „Kaupiamasis vertinimas - misija įmanoma" (Loreta Tamulaitienė, Šiaulių S.Šalkaukio g-jos direktorė, vadybos ekspertė, alternatyviojo ugdymo modelių konsultantė, LL2 Šiaulių m. kūrybinės komandos narė).

SJMC (buvusi SMC) biblioteka įkurta tais pačiais, 1993 metais, kai įsikūrė suaugusiųjų mokymo centras. Skaitytojai – šio centro bendruomenės nariai: mokiniai, mokytojai ir visas aptarnaujantis personalas.

Bibliotekos fondo apskaitą, gaunamų dokumentų priėmimą, fondo perdavimą, fondo patikrinimą, dokumentų nurašymą, fondo apsaugą, darbuotojų atsakomybę reglamentuoja mokyklų bibliotekų fondo apskaitos nuostatai. Nuostatai sudaryti, remiantis Lietuvos Respublikos kultūros ministro 2010m. spalio 6 d. įsakymu Nr. ĮV-499 „Dėl bibliotekų fondo apsaugos nuostatų patvirtinimo“.

Biblioteka turi patvirtintas „Naudojimosi Panevėžio SJMC bibliotekos fondais ir paslaugomis taisykles“, kurios sudarytos, remiantis LR kultūros ministro 2010 m. rugpjūčio mėn. 20 d. įsakymu Nr. IV-442 patvirtintomis „Pavyzdinėmis naudojimosi biblioteka taisyklėmis. Su jomis mokiniai supažindinami mokslo metų pradžioje.

SJMC biblioteka vykdo informacines ir edukacines funkcijas. Bibliotekos informacinio centro paskirtis – užtikrinti mokyklos mokymo krypčių informacinį ir dokumentinį aprūpinimą, sudaryti moksleiviams sąlygas savarankiškai mokytis, padaryti prieinamus vidinius ir išorinius informacijos išteklius, atsižvelgiant į skaitytojų reikmes.

Bibliotekoje veikia MOBIS sistema (Mokyklų bibliotekų informacinė sistema).

Teikiamos paslaugos:

1. Spaudinių išdavimas į namus (abonementas).

2. Naudojimasis spaudiniais vietoje (skaitykla).

3. Informacijos paieška pagal užklausas.

4. Naudojimasis kompiuteriais, internetu, vaizdo ir garso aparatūra.

5. Pagalba mokytojams ir mokiniams.

Skaitytojai aptarnaujami:

Mus rasite mokyklos antrame aukšte, 201-202 kab.

Bibliotekos veikla skaičiais

(iš 2016 m. metinės statistinės ataskaitos)

Bibliotekos fondas – 8292 egz. (5502 pavadinimai)

Iš jų:

• 7967 vnt. knygų;
  • 198 vnt. garsinių, regimųjų, mišrių dokumentų;
  • 127 vnt. vaizdinių, kartografinių ir kt. dokumentų.

Periodinių leidinių užprenumeruota 20 vnt.

Skaitytojų buvo 219;

apsilankymų skaičius 4954

išduota leidinių 5464 vnt.

MOBI sistemoje – 5304 įrašai

Kompiuterizuotos darbo vietos – 8.

Iš jų :

• 6 kompiuteriai skaitytojams;
  • 2 kompiuteriai darbuotojams.

Bibliotekoje yra 3 spausdintuvai, televizorius, multimedijos įranga

Naudinga skaitytojui

www.epaveldas.lt

Klasikinės Lietuvių literatūros portalas http://www.antologija.lt

• Čia galite rasti kūrinių tekstų elektroninius šaltinius ir skaityti lietuvių literatūros kūrinius nemokamai.

Įdomu

Pasivaikščiokite po pasaulio muziejus ir bibliotekas:

Bibliotekos renginiai