Trečiadienis, 19 rugsėjo 2018
Aukštyn

Svarbu II-okams

Gimnazijos II kl. pabaigoje organizuojami privalomieji lietuvių kalbos ir literatūros, matematikos pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimai.

Mokiniai pasiekimų patikrinime dalyvauja savo mokykloje. Pagrindinis išsilavinimas įgyjamas baigus pagrindinio ugdymo programą ir pasitikrinus lietuvių kalbos ir matematikos pasiekimus.

Jeigu mokiniai tvarkaraštyje nustatytomis dienomis nedalyvauja pasiekimų patikrinime dėl pateisintos priežasties, mokyklos vadovui įsakymu leidus (iki birželio 14 dienos), gali dalyvauti per pakartotinį pasiekimų patikrinimą. Pakartotinai lietuvių kalbos ir literatūros raštu, ir matematikos pasiekimų patikrinimas vykdomas einamųjų metų birželio 18-27 dienomis. Pakartotinio pasiekimų patikrinimo konkrečias datas savo įsakymu nustato ir iki birželio 14 dienos sistemoje KELTAS bei NEC tinklalapyje adresu www.nec.lt paskelbia NEC direktorius.

Jeigu mokinys pasiekimų patikrinime nedalyvauja be pateisintos priežasties, jis gali dalyvauti tik kitais metais.
Mokiniams, turintiems specialiųjų ugdymosi poreikių, raštu pateikus mokyklos vadovui prašymą ir pedagoginės psichologinės tarnybos pažymą apie pasiekimų patikrinimo užduoties formą, vykdymo ir vertinimo instrukcijų pritaikymo pobūdį, pasiekimų patikrinimo užduoties forma, vykdymo ir vertinimo instrukcijos pritaikomos Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro nustatyta tvarka.

Mokiniai gali būti atleidžiami nuo dalyvavimo pasiekimų patikrinime, jeigu juos rekomenduoja atleisti asmens sveikatos priežiūros įstaigos, gydytojų konsultacinė komisija. Mokinys mokyklos vadovui pateikia prašymą dėl atleidimo ir sveikatos priežiūros įstaigos gydytojų konsultacinės komisijos pažymą. Atleistas mokinys negali dalyvauti pasiekimų patikrinime.

Rašo tvarkingai ir įskaitomai, galutinį atsakymą parašo tik tamsiai mėlynai ar juodai rašančiu rašikliu. Atvykdami į pasiekimų patikrinimą privalo turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą (asmens tapatybės kortelę, pasą arba leidimą gyventi Lietuvoje) ar vairuotojo pažymėjimą: iki 16 metų negalintieji turėti šių dokumentų pateikia mokinio pažymėjimą, leidžiantį nustatyti asmens tapatybę.
Išsamiau apie pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimą skelbiama Nacionalinio egzaminų centro interneto puslapyje www.nec.lt., „Pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimo organizavimo ir vykdymo tvarkos apraše, patvirtintame Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2011 m.gruodžio 30 d. įsakymu Nr.V-2558 (Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2017 m. spalio 23 d. įsakymo Nr.V-813 redakcija ) (TAR, 2017-10-23, Nr.16680).