Grįžti į pradžią

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Laikas į mokyklą!!! Laikas į mokyklą!!! Laikas į mokyklą!!! Laikas į mokyklą!!!

Panevėžio suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centras

Mokytis niekada nevėlu. Nestovėk vietoje.Judėk ir Tuǃ

Office 365

Elektroninis dienynas

Egzaminai

egzaminai

Egzaminai eksternams

eksternams

Kalbų vertėjas

Mokyklos rekvizitai

Panevėžio suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centras, Panevėžys,  Šiaulių g. 60 Telefonas: 8-45-439575 Faksas:8-45-439575 Įmonės kodas: 191817034 El. paštas: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

 

Pagalba vaikams

Skaitmeninių „Vyturio“ knygų biblioteka

Kaip mus rasti?

Panevėžio SJMC skyrius Panevėžio kalėjime

Darbo taryba

Jūratė Kiaunienė

darbo tarybos pirmininkė

 

Lauryna Čiuplinskienė

darbo tarybos sekretorė

 

Simona Sipavičienė

darbo tarybos narė

Raskite mus Facebook'e

 

emokykla

Brandos darbas

Socialinės reklamos kampanija "SAVIŽUDYBIŲ GALIMA IŠVENGTI"

Ugdymas karjerai

Lankytojai

6.png8.png9.png6.png3.png9.png
Šiandien108
Vakar607
Praeitą savaitę2490
Mėnuo10978
Iš viso689639

Šeštadienis, 27 Balandis 2024

MOKINIŲ PRIĖMIMAS VYKSTA DARBO DIENOMIS

Informacija teikiama ir dokumentai priimami:

Šiaulių g. 60, kabinete Nr. 120, tel. (8 45) 436847; 

8.00–12.00, 13.00–18.00 (pirmadienis-ketvirtadienis),

8.00–12.00, 13.00–15.00 (penktadienis),

el.paštas: s.vilimiene@smc.panevezys.lm.lt rastine@smc.panevezys.lm.lt 

 

Priėmimas mokytis į suaugusiųjų klases pagal pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo programas

  1. Asmuo, pageidaujantis mokytis pagal suaugusiųjų pagrindinio ar vidurinio ugdymo programą, Centro direktoriui pateikia šiuos dokumentus:

          1.1. prašymą;

          1.2. dokumentą apie mokymosi pasiekimus ar įgytą išsilavinimą;

          1.3. santuokos liudijimą (jeigu keitė pavardę);

          1.4. asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

  1. Mokytis pagal pagrindinio ugdymo programą priimami suaugusieji, pateikę Centro direktoriui pradinio išsilavinimo pažymėjimą, pagal vidurinio ugdymo programą – pagrindinio išsilavinimo pažymėjimą.
  2. Mokinys, nebaigęs pagrindinio ar vidurinio ugdymo programos, tęsti mokslą priimamas pateikęs Centro direktoriui mokymosi pasiekimų pažymėjimą arba pažymą apie jo mokymosi pasiekimus ankstesnėje mokykloje.
  3. Asmuo, turintis septynmečio, aštuonmečio, devynmečio, nebaigto vidurinio mokslo pažymėjimą, ir pažymėjimą, išduotą 1993­–1994 metais arba pagrindinio išsilavinimo pažymėjimą, išduotą 1995–1999 metais, išlaikęs pagrindinio ugdymo programos dalykų – gimtosios, valstybinės lietuvių kalbos ir matematikos – mokymosi pasiekimų patikrinimą, gali būti priimamas mokytis pagal suaugusiųjų vidurinio ugdymo programą.
  4. Užsienyje mokęsis mokinys mokytis pagal pagrindinio ar vidurinio ugdymo programą priimamas bendra tvarka, o neturintis mokymosi pasiekimų dokumento – įvertinus jo mokymosi pasiekimus.
  5. Mokytis priimami:
  • asmenys nuo 18 metų;
  • 16–17 metų dirbantys jaunuoliai;
  • nepilnametės, esančios nėštumo ir gimdymo atostogose;
  • nepilnamečiai tėvai, auginantys savo vaikus.

Priėmimas mokytis į jaunimo klases pagal pagrindinio ugdymo programą

  1. Mokinių, pageidaujančių mokytis jaunimo klasėse pagal pagrindinio ugdymo programą, tėvai (globėjai) mokyklos direktoriui pateikia šiuos dokumentus:

          1.1. prašymą;

          1.2. išsilavinimo pažymėjimą;

          1.3. gimimo pažymėjimo arba tapatybės kortelės kopiją.

  1. Mokinys, nebaigęs pagrindinio ugdymo programos, tęsti mokslą priimamas pateikęs Centro direktoriui mokymosi pasiekimų pažymėjimą arba pažymą apie mokymosi pasiekimus ankstesnėje mokykloje.
  2. Užsienyje mokęsis mokinys mokytis pagal pagrindinio ugdymo programą priimamas bendra tvarka, o neturintis mokymosi pasiekimų dokumento – įvertinus jo mokymosi pasiekimus.
  3. Į Centrą priimami mokytis mokiniai nuo 12 iki 16 m.
  4. Jaunimo klasėse mokymas organizuojamas kasdien nuo 8.30 val. ryto.

Mokiniams taikomos lengvatos (remiantis Panevėžio miesto savivaldybės tarybos 2014 m. spalio 23 d. sprendimu Nr. 1-312): besimokančių tėvų vaikams mokestis už maitinimą ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus grupėse mažinamas 50 procentų; jei šeima augina tris ir daugiau vaikų (vaikai iki 18 metų ir vyresni iki 24 metų, jei mokosi dieninėse visų tipų mokyklose, arba vaikai, turintys negalią); jei vienas iš moksleivių ar studentų šeimos tėvų mokosi mokymo įstaigos dieniniame skyriuje (pagal mokymo įstaigos pažymas).

Panevėžio kraštotyros muziejaus ir Dailės galerijos lankymas su 50 % nuolaida.

Turi teisę įsigyti vienkartinį važiavimo vietinio (priemiestinio) reguliaraus susisiekimo autobusais bilietą su 50 %  nuolaida.

Loreta Mikulionienė, bibliotekos vedėja

Tęsiant Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės renginius, mokyklos skaitykloje buvo suorganizuotas renginys „Ir mes norime būti gražūs“. Tokį netradicinį renginį pasufleravo bibliotekų savaitės pavadinimas „Tu esi biblioteka“. Mūsų tikslas buvo visiems mokyklos bendruomenės nariams pasakyti ir parodyti, kad mūsų biblioteka skirta kiekvienam iš jų: jaunesniam ar vyresniam mokiniui, mokyklos darbininkui ar mokytojui; ir kad laiką bibliotekoje bet kuris gali praleisti ne tik naudingai, bet ir maloniai.

Kodėl apie grožį? Po ilgo žiemos miego gamta pagaliau prabunda ir pradeda puoštis: Norisi ir žmogui žydėti ir savo žavesį skleisti aplink. „Tai kodėl nepakalbėjus apie madą, apie stilius, apie tai, kas naudinga žmogui kiekvieną dieną“,– pamąstėme ir ėmėmės darbo.

Technologijų mokytoja A. Grilauskienė, demonstruodama skaidres, papasakojo apie mados stilius (klasikinį, romantinį, sportinį, tautinį) apie jaunimo stilius (metalistus, pankus, baikerius, skinheadus, gotus, forsus). Stilius – tai išraiškos vienovė, būdinga visai aprangai. Dažnai jam suteikiama tam tikro istorinio (arba epochos) stiliaus reikšmė, nurodant istorinio periodo išraiškos priemonių savitumą. Stilingas žmogus – tai ne tik drabužis, bet kur kas daugiau. Žmogus stilingas ne tik išore ir parinktais drabužiais, bet ir gyvenimo būdu, elgesiu, laikysena, išprusimu.

 

Mokytoja taktiškai paaiškino , kokiais rūbais vilkint nedera eiti į mokyklą ar į renginius, kaip reikėtų apsirengti einant į egzaminą ir t. t. Suprantama, kad jauni žmonės dažnai nori išsiskirti iš „pilkos masės“, ir tai yra pagirtina, tačiau nereikėtų savo elgesiu provokuoti kitaip apsirengusių ar kitaip atrodančių žmonių.

Bibliotekos vedėja L. Mikulionienė papasakojo apie šio pavasario, vasaros ir rudens mados tendencijas. Skaidrių pagalba pristatytos madingiausios šių metų spalvos merginoms ir moterims (ryškiai žalia ir rožinė), pademonstruota, su kokiomis spalvomis jas galima derinti, kaip gali rengtis drąsesnės merginos, ir kaip savo aprangą pagyvinti gali subtilesnes spalvas mėgstančios merginos. Prisijaukinti žalumą greičiausiai nebus labai lengva, tačiau vienas kitas šiltos žalios spalvos akcentas gali aprangai suteikti gaivumo, žaismės, originalumo. Klausytojos sužinojo, kokia avalynė madinga, kokios rankinės užkariavo šį sezoną.

Nebuvo pamiršti ir vaikinai. Jiems taip pat patarta, kaip turėtų atrodyti šio pavasario, vasaros, rudens stilingas vyras (jaunuolis). Jam reikėtų rinktis vario spalvą, grubius batus, siuvinėtą striukę arba švarką. Madinga sluoksniuoti drabužius. Vietoj šaliko siūloma ryšėti kaklaskarę. Vasaros stilius – laisvas paplūdimio įvaizdis, kuriame nebūtina derinti spalvas. O svarbiausia – individualumas, išskirtinumas.

Po pristatymų prasidėjo praktiniai mokymai. Mokytoja A. Grilauskienė mokė dailiai ir madingai pasirišti šalikėlį ar skarelę po kaklu. Visi mielai įsijungė į darbą, nes skarelių ir šalikėlių buvo pakankamai. Mokytojos padėjėjos (apmokytos jaunimo klasių mokinės) taip pat mielai mokė savo drauges. Skaitykloje džiugus klegesys patvirtino, kad visiems patinka tai, ką jie daro.

Paskutinis renginio etapas – vyriško kaklaraiščio rišimas. Gražu buvo žiūrėti, kaip vaikinai, o ir merginos, vieni kitiems bandė užrišti kaklaraiščius, kaip stengėsi, klausinėjo ir vėl bandė iš naujo. Stengėsi ne tik dėl prizų, kuriais buvo apdovanoti greičiausiai darbą atlikę, bet ir dėl to, kad ateityje mokėtų taisyklingai užrišti šį vyrišką aksesuarą.

Renginį bibliotekos vedėja pabaigė žodžiais: „Prisiminkite, jog ne taip ir svarbu, kuo apsirengsite ar apsiausite – svarbiausia, kad būtumėte tvarkingi, švarūs, linksmi ir draugiški. O tada būsite patys madingiausi, gražiausi ir mylimiausi!“

Iš skaityklos visi išėjo linksmi, atsipalaidavę, dėkodami už įdomiai ir prasmingai praleistą laiką. O mes dėkojame visiems dalyvavusiems už kantrybę ir geras emocijas. Stengsimės, kad biblioteka būtų tokia, kokios reikia Jums, skirtingiems, į ją ateinantiems, žmonėms.

 

Copyright © 2024 Panevėžio suaugusiųjų mokymo centras Rights Reserved.