Grįžti į pradžią

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Laikas į mokyklą!!! Laikas į mokyklą!!! Laikas į mokyklą!!! Laikas į mokyklą!!!

Panevėžio suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centras

Mokytis niekada nevėlu. Nestovėk vietoje.Judėk ir Tuǃ

Office 365

Elektroninis dienynas

Egzaminai

egzaminai

Egzaminai eksternams

eksternams

Kalbų vertėjas

Mokyklos rekvizitai

Panevėžio suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centras, Panevėžys,  Šiaulių g. 60 Telefonas: 8-45-439575 Faksas:8-45-439575 Įmonės kodas: 191817034 El. paštas: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

 

Pagalba vaikams

Skaitmeninių „Vyturio“ knygų biblioteka

Kaip mus rasti?

Panevėžio SJMC skyrius Panevėžio kalėjime

Darbo taryba

Jūratė Kiaunienė

darbo tarybos pirmininkė

 

Lauryna Čiuplinskienė

darbo tarybos sekretorė

 

Simona Sipavičienė

darbo tarybos narė

Raskite mus Facebook'e

 

emokykla

Brandos darbas

Socialinės reklamos kampanija "SAVIŽUDYBIŲ GALIMA IŠVENGTI"

Ugdymas karjerai

Lankytojai

6.png8.png9.png6.png5.png7.png
Šiandien126
Vakar607
Praeitą savaitę2508
Mėnuo10996
Iš viso689657

Šeštadienis, 27 Balandis 2024

MOKINIŲ PRIĖMIMAS VYKSTA DARBO DIENOMIS

Informacija teikiama ir dokumentai priimami:

Šiaulių g. 60, kabinete Nr. 120, tel. (8 45) 436847; 

8.00–12.00, 13.00–18.00 (pirmadienis-ketvirtadienis),

8.00–12.00, 13.00–15.00 (penktadienis),

el.paštas: s.vilimiene@smc.panevezys.lm.lt rastine@smc.panevezys.lm.lt 

 

Priėmimas mokytis į suaugusiųjų klases pagal pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo programas

  1. Asmuo, pageidaujantis mokytis pagal suaugusiųjų pagrindinio ar vidurinio ugdymo programą, Centro direktoriui pateikia šiuos dokumentus:

          1.1. prašymą;

          1.2. dokumentą apie mokymosi pasiekimus ar įgytą išsilavinimą;

          1.3. santuokos liudijimą (jeigu keitė pavardę);

          1.4. asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

  1. Mokytis pagal pagrindinio ugdymo programą priimami suaugusieji, pateikę Centro direktoriui pradinio išsilavinimo pažymėjimą, pagal vidurinio ugdymo programą – pagrindinio išsilavinimo pažymėjimą.
  2. Mokinys, nebaigęs pagrindinio ar vidurinio ugdymo programos, tęsti mokslą priimamas pateikęs Centro direktoriui mokymosi pasiekimų pažymėjimą arba pažymą apie jo mokymosi pasiekimus ankstesnėje mokykloje.
  3. Asmuo, turintis septynmečio, aštuonmečio, devynmečio, nebaigto vidurinio mokslo pažymėjimą, ir pažymėjimą, išduotą 1993­–1994 metais arba pagrindinio išsilavinimo pažymėjimą, išduotą 1995–1999 metais, išlaikęs pagrindinio ugdymo programos dalykų – gimtosios, valstybinės lietuvių kalbos ir matematikos – mokymosi pasiekimų patikrinimą, gali būti priimamas mokytis pagal suaugusiųjų vidurinio ugdymo programą.
  4. Užsienyje mokęsis mokinys mokytis pagal pagrindinio ar vidurinio ugdymo programą priimamas bendra tvarka, o neturintis mokymosi pasiekimų dokumento – įvertinus jo mokymosi pasiekimus.
  5. Mokytis priimami:
  • asmenys nuo 18 metų;
  • 16–17 metų dirbantys jaunuoliai;
  • nepilnametės, esančios nėštumo ir gimdymo atostogose;
  • nepilnamečiai tėvai, auginantys savo vaikus.

Priėmimas mokytis į jaunimo klases pagal pagrindinio ugdymo programą

  1. Mokinių, pageidaujančių mokytis jaunimo klasėse pagal pagrindinio ugdymo programą, tėvai (globėjai) mokyklos direktoriui pateikia šiuos dokumentus:

          1.1. prašymą;

          1.2. išsilavinimo pažymėjimą;

          1.3. gimimo pažymėjimo arba tapatybės kortelės kopiją.

  1. Mokinys, nebaigęs pagrindinio ugdymo programos, tęsti mokslą priimamas pateikęs Centro direktoriui mokymosi pasiekimų pažymėjimą arba pažymą apie mokymosi pasiekimus ankstesnėje mokykloje.
  2. Užsienyje mokęsis mokinys mokytis pagal pagrindinio ugdymo programą priimamas bendra tvarka, o neturintis mokymosi pasiekimų dokumento – įvertinus jo mokymosi pasiekimus.
  3. Į Centrą priimami mokytis mokiniai nuo 12 iki 16 m.
  4. Jaunimo klasėse mokymas organizuojamas kasdien nuo 8.30 val. ryto.

Mokiniams taikomos lengvatos (remiantis Panevėžio miesto savivaldybės tarybos 2014 m. spalio 23 d. sprendimu Nr. 1-312): besimokančių tėvų vaikams mokestis už maitinimą ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus grupėse mažinamas 50 procentų; jei šeima augina tris ir daugiau vaikų (vaikai iki 18 metų ir vyresni iki 24 metų, jei mokosi dieninėse visų tipų mokyklose, arba vaikai, turintys negalią); jei vienas iš moksleivių ar studentų šeimos tėvų mokosi mokymo įstaigos dieniniame skyriuje (pagal mokymo įstaigos pažymas).

Panevėžio kraštotyros muziejaus ir Dailės galerijos lankymas su 50 % nuolaida.

Turi teisę įsigyti vienkartinį važiavimo vietinio (priemiestinio) reguliaraus susisiekimo autobusais bilietą su 50 %  nuolaida.

Rima Gustienė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė

Vitalija Banaitienė, vokiečių kalbos mokytoja metodininkė

                Lapkričio 22 d. vyko tęstinio integruoto lietuvių kalbos ir literatūros, vokiečių kalbos projekto „Panevėžio krašto rašytojai, kūrę Nepriklausomą Lietuvą. Gabrielė Petkevičaitė-Bitė“ pamoka netradicinėse erdvėse, skirta 100 Atkurtai Lietuvai, Suaugusiųjų mokymosi savaitei „Mokymosi galia ir žavesys“ paminėti. Pamokos tema „Prieš 100 metų Puziniškio dvare... „Karo meto dienoraštis“. Lapkričio 21-24 d. Kas sieja žmogų su tėvyne? Mokymosi galia ir žavesys“.

               Tikslas - skatinti domėtis Nepriklausomos Lietuvos kultūros kūrimo istorija Panevėžio krašte, ugdyti savarankišką ir kūrybišką požiūrį į literatūrą, savęs suvokimą kaip lietuvių kalbos, literatūros ir kultūros paveldėtoją ir puoselėtoją.

             Mokiniai tobulino teksto skaitymo raštingumo įgūdžius lietuvių ir vokiečių kalbomis. Apmąstymams nuteikė Vydūno žodžiai: „Taip nepaprastai skamba, kai kas nors kalba apie tėvynę. Regi sugrįžus praeities erdves ir praėjusį laiką. Užmiršti įvykiai ir daiktai atgyja. / Lyg didis slėpinys sielai iškyla tėvynė. Pasaulis be tėvynės - tarsi lengvai ir greitai perskaitomas puslapis“.

   Algirdas Julius Greimas teigia, „literatūra yra humanizmo pratybos, liudijimas žmogaus jo istoriškume ir jo istorijoje“. Kalba ir literatūra sujungia asmenį su tautine ir pilietine bendruomene, skatina prisiimti atsakomybę už šios bendruomenės likimą ir išlikimą. Jos suteikia asmeniui gyvenimo orientyrus, padeda jam įgyti savo krašto ir tautos istorijos dalyvio ir kūrėjo savimonę. Taigi tautos literatūra vienaip ar kitaip yra susijusi su tikrąja, klasikine politika, kurios paskirtis – rūpintis bendruomenės likimu.

     Taip savo paskirtį ir suprato trapi, didi moteris Gabrielė Petkevičaitė, darbščioji bitelė. (Apžvelgta stendo medžiaga, kuri informatyviai pristato rašytojos gyvenimą, kūrybą ir visuomeninę veiklą.)

             Susirinkę į netradicinę aplinką, mintimis nuklydome į Puziniškio dvarą prieš šimtą metų-1917 m. lapkričio 21 d. Kas vyko tuo metu, likus trims mėnesiams iki Lietuvos nepriklausomybės paskelbimo 1918 m. vasario 16 d. Bitės dvarelyje? Apie tai pasakoja pati rašytoja „Karo meto dienoraštyje“. Skaitėme dienoraščio ištraukas. Graudžiai skambėjo vokiečių kareivio laiškas vargstančiai motinai, vienas tas pats kartojamas žodis –Mutter! Mutter! (Motut! Motut!) Gailėjome skriaudžiamų ūkininkų. Džiaugėmės šviesesniu spinduliu, žinute laikraščiuose apie mūsų Tarybos veikimą. Lapkričio 24 d. tekste radome mokymosi galią ir žavesį: „Vakar buvo svarbi diena – mano šventadieninių kursų atidarymas“. Pasijutome, tarsi patys dalyvautume tuose kursuose, tame gražiame vakarėlyje. Juk smagu nuklysti į praeitį, pajusti to meto dvasią, bendravimo džiaugsmą! Mes, mokytojos, kaip ir rašytoja galėjome pasakyti: „Negaliu tik sau dovanoti, kodėl pirm man tų kursų steigimo mintis nebuvo galvon atėjusi“.

             Pamoką baigėsi virtualia ekskusija po Puziniškio dvarą.

Copyright © 2024 Panevėžio suaugusiųjų mokymo centras Rights Reserved.