Grįžti į pradžią

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Laikas į mokyklą!!! Laikas į mokyklą!!! Laikas į mokyklą!!! Laikas į mokyklą!!!

Panevėžio suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centras

Mokytis niekada nevėlu. Nestovėk vietoje.Judėk ir Tuǃ

Office 365

Elektroninis dienynas

Egzaminai

egzaminai

Egzaminai eksternams

eksternams

Kalbų vertėjas

Mokyklos rekvizitai

Panevėžio suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centras, Panevėžys,  Šiaulių g. 60 Telefonas: 8-45-439575 Faksas:8-45-439575 Įmonės kodas: 191817034 El. paštas: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

 

Pagalba vaikams

Skaitmeninių „Vyturio“ knygų biblioteka

Kaip mus rasti?

Panevėžio SJMC skyrius Panevėžio kalėjime

Darbo taryba

Jūratė Kiaunienė

darbo tarybos pirmininkė

 

Lauryna Čiuplinskienė

darbo tarybos sekretorė

 

Simona Sipavičienė

darbo tarybos narė

Raskite mus Facebook'e

 

emokykla

Brandos darbas

Socialinės reklamos kampanija "SAVIŽUDYBIŲ GALIMA IŠVENGTI"

Ugdymas karjerai

Lankytojai

6.png9.png3.png2.png2.png4.png
Šiandien576
Vakar596
Praeitą savaitę2785
Mėnuo1549
Iš viso693224

Penktadienis, 03 Geg 2024

MOKINIŲ PRIĖMIMAS VYKSTA DARBO DIENOMIS

Informacija teikiama ir dokumentai priimami:

Šiaulių g. 60, kabinete Nr. 120, tel. (8 45) 436847; 

8.00–12.00, 13.00–18.00 (pirmadienis-ketvirtadienis),

8.00–12.00, 13.00–15.00 (penktadienis),

el.paštas: s.vilimiene@smc.panevezys.lm.lt rastine@smc.panevezys.lm.lt 

 

Priėmimas mokytis į suaugusiųjų klases pagal pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo programas

  1. Asmuo, pageidaujantis mokytis pagal suaugusiųjų pagrindinio ar vidurinio ugdymo programą, Centro direktoriui pateikia šiuos dokumentus:

          1.1. prašymą;

          1.2. dokumentą apie mokymosi pasiekimus ar įgytą išsilavinimą;

          1.3. santuokos liudijimą (jeigu keitė pavardę);

          1.4. asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

  1. Mokytis pagal pagrindinio ugdymo programą priimami suaugusieji, pateikę Centro direktoriui pradinio išsilavinimo pažymėjimą, pagal vidurinio ugdymo programą – pagrindinio išsilavinimo pažymėjimą.
  2. Mokinys, nebaigęs pagrindinio ar vidurinio ugdymo programos, tęsti mokslą priimamas pateikęs Centro direktoriui mokymosi pasiekimų pažymėjimą arba pažymą apie jo mokymosi pasiekimus ankstesnėje mokykloje.
  3. Asmuo, turintis septynmečio, aštuonmečio, devynmečio, nebaigto vidurinio mokslo pažymėjimą, ir pažymėjimą, išduotą 1993­–1994 metais arba pagrindinio išsilavinimo pažymėjimą, išduotą 1995–1999 metais, išlaikęs pagrindinio ugdymo programos dalykų – gimtosios, valstybinės lietuvių kalbos ir matematikos – mokymosi pasiekimų patikrinimą, gali būti priimamas mokytis pagal suaugusiųjų vidurinio ugdymo programą.
  4. Užsienyje mokęsis mokinys mokytis pagal pagrindinio ar vidurinio ugdymo programą priimamas bendra tvarka, o neturintis mokymosi pasiekimų dokumento – įvertinus jo mokymosi pasiekimus.
  5. Mokytis priimami:
  • asmenys nuo 18 metų;
  • 16–17 metų dirbantys jaunuoliai;
  • nepilnametės, esančios nėštumo ir gimdymo atostogose;
  • nepilnamečiai tėvai, auginantys savo vaikus.

Priėmimas mokytis į jaunimo klases pagal pagrindinio ugdymo programą

  1. Mokinių, pageidaujančių mokytis jaunimo klasėse pagal pagrindinio ugdymo programą, tėvai (globėjai) mokyklos direktoriui pateikia šiuos dokumentus:

          1.1. prašymą;

          1.2. išsilavinimo pažymėjimą;

          1.3. gimimo pažymėjimo arba tapatybės kortelės kopiją.

  1. Mokinys, nebaigęs pagrindinio ugdymo programos, tęsti mokslą priimamas pateikęs Centro direktoriui mokymosi pasiekimų pažymėjimą arba pažymą apie mokymosi pasiekimus ankstesnėje mokykloje.
  2. Užsienyje mokęsis mokinys mokytis pagal pagrindinio ugdymo programą priimamas bendra tvarka, o neturintis mokymosi pasiekimų dokumento – įvertinus jo mokymosi pasiekimus.
  3. Į Centrą priimami mokytis mokiniai nuo 12 iki 16 m.
  4. Jaunimo klasėse mokymas organizuojamas kasdien nuo 8.30 val. ryto.

Mokiniams taikomos lengvatos (remiantis Panevėžio miesto savivaldybės tarybos 2014 m. spalio 23 d. sprendimu Nr. 1-312): besimokančių tėvų vaikams mokestis už maitinimą ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus grupėse mažinamas 50 procentų; jei šeima augina tris ir daugiau vaikų (vaikai iki 18 metų ir vyresni iki 24 metų, jei mokosi dieninėse visų tipų mokyklose, arba vaikai, turintys negalią); jei vienas iš moksleivių ar studentų šeimos tėvų mokosi mokymo įstaigos dieniniame skyriuje (pagal mokymo įstaigos pažymas).

Panevėžio kraštotyros muziejaus ir Dailės galerijos lankymas su 50 % nuolaida.

Turi teisę įsigyti vienkartinį važiavimo vietinio (priemiestinio) reguliaraus susisiekimo autobusais bilietą su 50 %  nuolaida.

Skirta visai Centro bendruomenei

Parašė psichologė J. Steišiūnienė, redagavo lietuvių kalbos mokytoja G. Mažuknienė

  Su Koronavirusu susiję neigiami įvykiai, saviizoliacija įtakoja mūsų savijautą galbūt mums to ir nepastebint. Galime jaustis pažeidžiami, negebantys valdyti situacijos. Nežinomybė, finansinis nestabilumas gali kelti baimę, nerimą, pyktį.  Kai kurie galėtų pritarti, kad išgyveno šoką ar nenorą patikėti, kad viskas iš tikrųjų vyksta. Amerikiečių sėkmės mokytojas Louise Hay yra pasakęs, kad atidžiai rūpintis savo sveikata, tai kaip kaupti pinigus banke.

  Net ir apribojus judėjimo laisvę, galime sau padėti pasijausti kiek įmanoma geriau, lanksčiau adaptuotis prie esamos situacijos ir mažiau sau pakenkti. Šis laikotarpis, tai tarsi iššūkis, kurį galime įveikti. Pyktis ir nerimas silpnina imunitetą ir gali būti kitų ligų priežastis. Nekaupti ir nelaikyti neigiamų emocijų savyje. Nelaukti kol prisikaups daug ir prasiverš kažkokia neigiama forma. Reikia įsiklausyti, kas su mumis vyksta, įvardinti, kaip jaučiamės ir kas tokias emocijas sukėlė. Neigiamas emocijas reikia įsisąmoninti ir paleisti, galima jas išveikti dirbant kažkokius darbus ar sportuojant. Taip pat emocijas galima išventiliuoti naudojant tam tikras technikas.

  Pateiksiu keletą lengvų technikų.

  Dienoraščio rašymas. Dienoraštyje galima viską aprašyti, atskleisti savo mintis.

  Ekspresyvus rašymas. Pavadinimas sudėtingas, tačiau technika labai paprasta. Ką jaučiame, galvojame išrašome ant popieriaus. Rašymo stilius, struktūra nėra svarbu. Laisvai rašyti tai, kas neramina. Mintys gali būti nestruktūruotos, padrikos.  Priklausomai nuo būsenos, situacijos ir gebėjimo reikšti mintis. Toks būdas padeda išrašyti nemalonius potyrius, taip atsilaisvina erdvė kūrybiškoms mintims, lengviau priimami sprendimai, situacija nebeatrodo tokia beviltiška.

  Kvėpavimo pratimai.  Kvėpavimas įtakoja mūsų vidinę būseną, todėl svarbu išmokti kontroliuoti kvėpavimą. Susijaudinę kvėpuojame greitai ir paviršutiniškai (t.y. mažai įkvepiame ir iškvepiame), o atsipalaidavę – kvėpuojame lygiai, giliai ir lėtai. Praktikuojantis išmokstama kontroliuoti kvėpavimą ir taip keisti vidinę būseną, nurimti.

  Muzika. Galima klausytis relaksacinės muzikos, jos yra gausus pasirinkimas internete.  Muzika padeda atsipalaiduoti, nuraminti mintis.

  Juoko terapija. Kaip kartais ir būtų sunku, nepraraskite optimizmo ir leiskite sau pasijuokti. Tai gali padėti įvairios humoro laidos. Juoko poveikiu mokslininkai neabejoja. Jis kaip ir sportas, smegenis skatina gaminti endorfinus, kurie verčia jausti euforiją.

  Ar mes gebėsime išlaikyti psichinę sveikatą ir darną, priklauso nuo mūsų reakcijų į situacijas ir poelgių, kokių veiksmų mes imamės. Raskite laiko atsipalaiduoti ir atgauti pusiausvyrą. Kokybiškai bendraukite su šeimos nariais ir su kitais svarbiais žmonėmis nuotoliniu būdu, užsiimkite malonia veikla. Sveikai maitinkitės ir išeikite saugiai pasivaikščioti, pakankamai ilsėkitės. Taip bus mažinami rizikos ir didinama apsaugos veiksnių įtaka formuojant sveikos gyvensenos įgūdžius.

  Mylėkime save, rūpinkimės savimi ir būkime atidūs kitiems.

Copyright © 2024 Panevėžio suaugusiųjų mokymo centras Rights Reserved.