Grįžti į pradžią

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Laikas į mokyklą!!! Laikas į mokyklą!!! Laikas į mokyklą!!! Laikas į mokyklą!!!

Panevėžio suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centras

Mokytis niekada nevėlu. Nestovėk vietoje.Judėk ir Tuǃ

Office 365

Elektroninis dienynas

Egzaminai

egzaminai

Egzaminai eksternams

eksternams

Kalbų vertėjas

Mokyklos rekvizitai

Panevėžio suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centras, Panevėžys,  Šiaulių g. 60 Telefonas: 8-45-439575 Faksas:8-45-439575 Įmonės kodas: 191817034 El. paštas: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

 

Pagalba vaikams

Skaitmeninių „Vyturio“ knygų biblioteka

Kaip mus rasti?

Panevėžio SJMC skyrius Panevėžio kalėjime

Darbo taryba

Jūratė Kiaunienė

darbo tarybos pirmininkė

 

Lauryna Čiuplinskienė

darbo tarybos sekretorė

 

Simona Sipavičienė

darbo tarybos narė

Raskite mus Facebook'e

 

emokykla

Brandos darbas

Socialinės reklamos kampanija "SAVIŽUDYBIŲ GALIMA IŠVENGTI"

Ugdymas karjerai

Lankytojai

6.png9.png3.png5.png4.png0.png
Šiandien302
Vakar590
Praeitą savaitę3101
Mėnuo1865
Iš viso693540

Šeštadienis, 04 Geg 2024

MOKINIŲ PRIĖMIMAS VYKSTA DARBO DIENOMIS

Informacija teikiama ir dokumentai priimami:

Šiaulių g. 60, kabinete Nr. 120, tel. (8 45) 436847; 

8.00–12.00, 13.00–18.00 (pirmadienis-ketvirtadienis),

8.00–12.00, 13.00–15.00 (penktadienis),

el.paštas: s.vilimiene@smc.panevezys.lm.lt rastine@smc.panevezys.lm.lt 

 

Priėmimas mokytis į suaugusiųjų klases pagal pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo programas

  1. Asmuo, pageidaujantis mokytis pagal suaugusiųjų pagrindinio ar vidurinio ugdymo programą, Centro direktoriui pateikia šiuos dokumentus:

          1.1. prašymą;

          1.2. dokumentą apie mokymosi pasiekimus ar įgytą išsilavinimą;

          1.3. santuokos liudijimą (jeigu keitė pavardę);

          1.4. asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

  1. Mokytis pagal pagrindinio ugdymo programą priimami suaugusieji, pateikę Centro direktoriui pradinio išsilavinimo pažymėjimą, pagal vidurinio ugdymo programą – pagrindinio išsilavinimo pažymėjimą.
  2. Mokinys, nebaigęs pagrindinio ar vidurinio ugdymo programos, tęsti mokslą priimamas pateikęs Centro direktoriui mokymosi pasiekimų pažymėjimą arba pažymą apie jo mokymosi pasiekimus ankstesnėje mokykloje.
  3. Asmuo, turintis septynmečio, aštuonmečio, devynmečio, nebaigto vidurinio mokslo pažymėjimą, ir pažymėjimą, išduotą 1993­–1994 metais arba pagrindinio išsilavinimo pažymėjimą, išduotą 1995–1999 metais, išlaikęs pagrindinio ugdymo programos dalykų – gimtosios, valstybinės lietuvių kalbos ir matematikos – mokymosi pasiekimų patikrinimą, gali būti priimamas mokytis pagal suaugusiųjų vidurinio ugdymo programą.
  4. Užsienyje mokęsis mokinys mokytis pagal pagrindinio ar vidurinio ugdymo programą priimamas bendra tvarka, o neturintis mokymosi pasiekimų dokumento – įvertinus jo mokymosi pasiekimus.
  5. Mokytis priimami:
  • asmenys nuo 18 metų;
  • 16–17 metų dirbantys jaunuoliai;
  • nepilnametės, esančios nėštumo ir gimdymo atostogose;
  • nepilnamečiai tėvai, auginantys savo vaikus.

Priėmimas mokytis į jaunimo klases pagal pagrindinio ugdymo programą

  1. Mokinių, pageidaujančių mokytis jaunimo klasėse pagal pagrindinio ugdymo programą, tėvai (globėjai) mokyklos direktoriui pateikia šiuos dokumentus:

          1.1. prašymą;

          1.2. išsilavinimo pažymėjimą;

          1.3. gimimo pažymėjimo arba tapatybės kortelės kopiją.

  1. Mokinys, nebaigęs pagrindinio ugdymo programos, tęsti mokslą priimamas pateikęs Centro direktoriui mokymosi pasiekimų pažymėjimą arba pažymą apie mokymosi pasiekimus ankstesnėje mokykloje.
  2. Užsienyje mokęsis mokinys mokytis pagal pagrindinio ugdymo programą priimamas bendra tvarka, o neturintis mokymosi pasiekimų dokumento – įvertinus jo mokymosi pasiekimus.
  3. Į Centrą priimami mokytis mokiniai nuo 12 iki 16 m.
  4. Jaunimo klasėse mokymas organizuojamas kasdien nuo 8.30 val. ryto.

Mokiniams taikomos lengvatos (remiantis Panevėžio miesto savivaldybės tarybos 2014 m. spalio 23 d. sprendimu Nr. 1-312): besimokančių tėvų vaikams mokestis už maitinimą ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus grupėse mažinamas 50 procentų; jei šeima augina tris ir daugiau vaikų (vaikai iki 18 metų ir vyresni iki 24 metų, jei mokosi dieninėse visų tipų mokyklose, arba vaikai, turintys negalią); jei vienas iš moksleivių ar studentų šeimos tėvų mokosi mokymo įstaigos dieniniame skyriuje (pagal mokymo įstaigos pažymas).

Panevėžio kraštotyros muziejaus ir Dailės galerijos lankymas su 50 % nuolaida.

Turi teisę įsigyti vienkartinį važiavimo vietinio (priemiestinio) reguliaraus susisiekimo autobusais bilietą su 50 %  nuolaida.

Straipsnį parengė: psichologė J. Steišiūnienė, spec. pedagogė E. Petrauskė, soc. pedagogė J. Kiaunienė

  Kai namų aplinka tampa darbine – gali nutikti įvairių dalykų. Yra toks posakis – „nėra nieko tokio, kas neišeitų į eterį.“ Nuotolinių pokalbių metu neišjungtas mikrofonas, pokalbis su kitais asmenimis (pvz. pokalbis telefonu, taip pat netinkamas replikavimas, komentavimas ir kt.) gali ne tik trukdyti pašnekovui, bet ir įžeisti kitą. Tokios situacijos dažnai lieka nemalonios ir ateityje turi neigiamų pasekmių. Todėl labai svarbu atsakingai laikytis nuotolinio mokymosi/darbo taisyklių.

   Jeigu yra svarbi priežastis, tada galima laikinai išjungti mikrofoną ir kamerą. Toks būdas užtikrina privatumą ir pagarbą kitiems asmenims ir nenutraukiama nuotolinė darbo aplinka. Paspaudus ant išjungto mikrofono ar kameros mygtukų vėl grįžtame prie aktyvios įprastos aplinkos. Pavyzdžiui:

Patyčios nuotolinės pamokos metu: gresia baudžiamoji atsakomybė

  Karantino laikotarpiui uždarius mokyklas, visas mokymosi procesas persikėlė į virtualią erdvę. Tiek mokytojai, tiek mokiniai susiduria su iššūkiu, kaip maksimaliai naudingai išnaudoti pamokos laiką ir įsisavinti mokomą dalyką. Siekiant, kad visi atsakingai vertintų nuotolinio mokymosi proceso svarbą ir užkirsti kelią galimam netinkamam mokinių elgesiui nuotolinių pamokų metu, primename, kad už patyčias gresia administracinė ir baudžiamoji atsakomybė.

  Nederamas elgesys nuotolinės pamokos metu gali būti vienareikšmiškai įvardinamas kaip elektroninės patyčios, kuris užtraukia administracinę, o atskirais atvejais net ir baudžiamąją atsakomybę besityčiojančiam. Patyčių objektu gali tapti ne tik bendraklasiai ar bendraamžiai, bet ir mokytojai.

  Nederamai besielgiantys nuotolinio mokymo proceso metu privalo žinoti, kad vieta, kurioje nuotoliniu būdu vyksta pamokos, tai yra vieša vieta. Neteisėtas prisijungimas prie informacinės sistemos ar neteisėtas elektroninių duomenų perėmimas ir panaudojimas – užtraukia baudžiamąją atsakomybę. Už keiksmažodžius virtualioje pamokoje gali būti skirta bauda iki 240 eurų (LR ANK 481 str. „nedidelis viešos tvarkos pažeidimas“).

  Mokytojai ir tėvai privalo žinoti, kad pagal LR Civilinį kodeksą vaikai iki pilnametystės ar emancipacijos yra prižiūrimi tėvų. Tėvai turi teisę ir pareigą dorai auklėti ir prižiūrėti savo vaikus, rūpintis jų sveikata, išlaikyti juos, atsižvelgdami į jų fizinę ir protinę būklę, sudaryti palankias sąlygas visapusiškai ir harmoningai vystytis, kad vaikas būtų parengtas savarankiškam gyvenimui visuomenėje. Be to, vadovaujantis LR Švietimo įstatymo 47 str. 2 d. 5 p. tėvams numatyta pareiga ugdyti vaiko vertybines orientacijas, kontroliuoti ir koreguoti jo elgesį.

  Nederamai besielgiantys elektroninėje erdvėje privalo žinoti, kad jiems gresia baudos arba laisvės atėmimas net iki 4 metų:

  • už neteisėtą elektroninių duomenų perėmimą ir panaudojimą (neteisėtai stebėjo, fiksavo, perėmė, įgijo, laikė, pasisavino, paskleidė ar kitaip panaudojo neviešus elektroninius duomenis) – baudžiamas bauda arba laisvės atėmimu iki 4 metų;
  • už neteisėtą prisijungimą prie informacinės sistemos (tas, kas neteisėtai prisijungė prie informacinės sistemos ar jos dalies pažeisdamas informacinės sistemos apsaugos priemones) – baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki 2 metų;
  • už neteisėtą disponavimą įrenginiais, programine įranga, slaptažodžiais, kodais ir kitokiais duomenimis (tas, kas nusikalstamais tikslais ar kitaip neteisėtai suteikė prieigą ar kitaip platino, slaptažodžius, kodus ar kitokius panašius duomenis, skirtus prisijungti prie informacinės sistemos ar jos dalies) – baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki 4 metų.

  Todėl mieli mokiniai, jeigu elektroninėje erdvėje Jūs patyrėte patyčias ar kažkas naudoja Jūsų atvaizdą, vartoja keiksmažodžius, šmeižia, piktybiškai trikdo mokslo procesą ar kitų būdu stengiasi pakenkti Jūsų reputacijai – tai yra neteisėta. Gerbkime save ir kitus!

Parengta pagal bepatyciu.lt, svietimoprofsajunga.lt,
klaipeda.policija.lrv.lt, nsa.smm.lt ir ppt.vrsa.lt informaciją

Copyright © 2024 Panevėžio suaugusiųjų mokymo centras Rights Reserved.