Grįžti į pradžią

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Laikas į mokyklą!!! Laikas į mokyklą!!! Laikas į mokyklą!!! Laikas į mokyklą!!!

Panevėžio suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centras

Mokytis niekada nevėlu. Nestovėk vietoje.Judėk ir Tuǃ

Office 365

Elektroninis dienynas

Egzaminai

egzaminai

Egzaminai eksternams

eksternams

Kalbų vertėjas

Mokyklos rekvizitai

Panevėžio suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centras, Panevėžys,  Šiaulių g. 60 Telefonas: 8-45-439575 Faksas:8-45-439575 Įmonės kodas: 191817034 El. paštas: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

 

Pagalba vaikams

Skaitmeninių „Vyturio“ knygų biblioteka

Kaip mus rasti?

Panevėžio SJMC skyrius Panevėžio kalėjime

Darbo taryba

Jūratė Kiaunienė

darbo tarybos pirmininkė

 

Lauryna Čiuplinskienė

darbo tarybos sekretorė

 

Simona Sipavičienė

darbo tarybos narė

Raskite mus Facebook'e

 

emokykla

Brandos darbas

Socialinės reklamos kampanija "SAVIŽUDYBIŲ GALIMA IŠVENGTI"

Ugdymas karjerai

Lankytojai

6.png9.png4.png4.png2.png9.png
Šiandien490
Vakar701
Praeitą savaitę3990
Mėnuo2754
Iš viso694429

Sekmadienis, 05 Geg 2024

MOKINIŲ PRIĖMIMAS VYKSTA DARBO DIENOMIS

Informacija teikiama ir dokumentai priimami:

Šiaulių g. 60, kabinete Nr. 120, tel. (8 45) 436847; 

8.00–12.00, 13.00–18.00 (pirmadienis-ketvirtadienis),

8.00–12.00, 13.00–15.00 (penktadienis),

el.paštas: s.vilimiene@smc.panevezys.lm.lt rastine@smc.panevezys.lm.lt 

 

Priėmimas mokytis į suaugusiųjų klases pagal pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo programas

  1. Asmuo, pageidaujantis mokytis pagal suaugusiųjų pagrindinio ar vidurinio ugdymo programą, Centro direktoriui pateikia šiuos dokumentus:

          1.1. prašymą;

          1.2. dokumentą apie mokymosi pasiekimus ar įgytą išsilavinimą;

          1.3. santuokos liudijimą (jeigu keitė pavardę);

          1.4. asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

  1. Mokytis pagal pagrindinio ugdymo programą priimami suaugusieji, pateikę Centro direktoriui pradinio išsilavinimo pažymėjimą, pagal vidurinio ugdymo programą – pagrindinio išsilavinimo pažymėjimą.
  2. Mokinys, nebaigęs pagrindinio ar vidurinio ugdymo programos, tęsti mokslą priimamas pateikęs Centro direktoriui mokymosi pasiekimų pažymėjimą arba pažymą apie jo mokymosi pasiekimus ankstesnėje mokykloje.
  3. Asmuo, turintis septynmečio, aštuonmečio, devynmečio, nebaigto vidurinio mokslo pažymėjimą, ir pažymėjimą, išduotą 1993­–1994 metais arba pagrindinio išsilavinimo pažymėjimą, išduotą 1995–1999 metais, išlaikęs pagrindinio ugdymo programos dalykų – gimtosios, valstybinės lietuvių kalbos ir matematikos – mokymosi pasiekimų patikrinimą, gali būti priimamas mokytis pagal suaugusiųjų vidurinio ugdymo programą.
  4. Užsienyje mokęsis mokinys mokytis pagal pagrindinio ar vidurinio ugdymo programą priimamas bendra tvarka, o neturintis mokymosi pasiekimų dokumento – įvertinus jo mokymosi pasiekimus.
  5. Mokytis priimami:
  • asmenys nuo 18 metų;
  • 16–17 metų dirbantys jaunuoliai;
  • nepilnametės, esančios nėštumo ir gimdymo atostogose;
  • nepilnamečiai tėvai, auginantys savo vaikus.

Priėmimas mokytis į jaunimo klases pagal pagrindinio ugdymo programą

  1. Mokinių, pageidaujančių mokytis jaunimo klasėse pagal pagrindinio ugdymo programą, tėvai (globėjai) mokyklos direktoriui pateikia šiuos dokumentus:

          1.1. prašymą;

          1.2. išsilavinimo pažymėjimą;

          1.3. gimimo pažymėjimo arba tapatybės kortelės kopiją.

  1. Mokinys, nebaigęs pagrindinio ugdymo programos, tęsti mokslą priimamas pateikęs Centro direktoriui mokymosi pasiekimų pažymėjimą arba pažymą apie mokymosi pasiekimus ankstesnėje mokykloje.
  2. Užsienyje mokęsis mokinys mokytis pagal pagrindinio ugdymo programą priimamas bendra tvarka, o neturintis mokymosi pasiekimų dokumento – įvertinus jo mokymosi pasiekimus.
  3. Į Centrą priimami mokytis mokiniai nuo 12 iki 16 m.
  4. Jaunimo klasėse mokymas organizuojamas kasdien nuo 8.30 val. ryto.

Mokiniams taikomos lengvatos (remiantis Panevėžio miesto savivaldybės tarybos 2014 m. spalio 23 d. sprendimu Nr. 1-312): besimokančių tėvų vaikams mokestis už maitinimą ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus grupėse mažinamas 50 procentų; jei šeima augina tris ir daugiau vaikų (vaikai iki 18 metų ir vyresni iki 24 metų, jei mokosi dieninėse visų tipų mokyklose, arba vaikai, turintys negalią); jei vienas iš moksleivių ar studentų šeimos tėvų mokosi mokymo įstaigos dieniniame skyriuje (pagal mokymo įstaigos pažymas).

Panevėžio kraštotyros muziejaus ir Dailės galerijos lankymas su 50 % nuolaida.

Turi teisę įsigyti vienkartinį važiavimo vietinio (priemiestinio) reguliaraus susisiekimo autobusais bilietą su 50 %  nuolaida.

Vitalija Banaitienė, mokytoja, LSŠA Panevėžio krašto skyriaus koordinatorė

   Lapkričio 15 – 19 d. d. Panevėžio suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centre vyko LSŠA suaugusiųjų mokymosi savaitė „Mokaisi - gyveni, gyveni – mokaisi“. Kiekvienais metais norisi ją padaryti kitokią ir skatinti suaugusiųjų švietėjus dalyvauti savaitės renginiuose. Šiais metais savaitės idėja rėmėsi V.Mačernio parašytais žodžiais prieš 80 metų: „ treniruoti kūną ir protą, lavinti sielą ir ugdyti valią, mokyti siekti savo tikslų ir svajonių, savo pavyzdžiu įkvėpti šalia esančius“.

   Šie V.Mačernio žodžiai labai susišaukė su pirmosios Suaugusiųjų savaitės renginiu, kurį atidarė LSŠA Panevėžio krašto skyriaus koordinatorė, mokytoja Vitalija Banaitienė ir LSŠA valdybos narys, mokyklos direktorius Mindaugas Libikas, pristatydami Oskarui nominuotą filmą „Muzika suradusi mus“ apie talentingą vienuolikmetį berniuką. Filmas įkvepia kiekvieną mąstyti apie slypinčius talentus bei ugdyti savo gebėjimus siekti svajonės.

   „Mano gyvenimas yra degantis gyvenimas, kiek aš nedegu, tiek negyvenu, ir nedegančias dienas aš visai be gailesčio metu iš savo kalendoriaus lakštų ir jų visai nevertinu“,- rašė Vytautas Mačernis. Ši mintis paskatino susimąstyti apie dienų vertę, gyvenimo prasmę ir Panevėžio pataisos namų kalinčias mokines. Lietuvių kalbos mokytojų organizuotame renginyje, pavadintame „Degantis gyvenimas“ ir skirtame įprasminti Suaugusiųjų mokymo savaitę, dalyvavo  Panevėžio suaugusiųjų  ir jaunimo mokymo centro PN skyriaus bendruomenė. Mokinės raiškiai skaitė mėgstamiausius V. Mačernio eilėraščius, intarpuose skambėjo  kompozitoriaus S. Stankūno dainos pagal poeto eiles, labiau suprasti jaunojo kūrėjo kelią padėjo dokumentins filmas apie  V. Mačernio jaunystę. Vėliau poetas, studijuodamas anglų kalbą, daug vertė. V. Mačernis buvo įsitikinęs, kad gerų poetų tekstų vertimas, yra su nieko nepalyginama poetinė mokykla. Ta intencija Pataisos namuose 5-7 klasių romų tautybės  mokinės, vadovaujamos lietuvių kalbos mokytojos R. Sidaravičienės, paruošė V. Mačernio eilėraščių vertimus į romų kalbą. Šis projektas nustebino klausytojus, nes V. Mačernio eilėraščiai skambėjo rimuotai ir romų kalba bei skleidė tą pačią nuotaiką. Net ir didžiausios romų tautybės  skeptikės, netikėjusios „vertėjų“ sėkme, pripažino, kad eilės išverstos labai tiksliai ir skamba puikiai. Mokyklos direktoriaus M. Libiko skaitomos eilės atskleidė  ironišką V. Mačernio pusę. Jo pamąstymai apie suaugusiųjų mokymąsi buvo paskata žvelgti į mokymosi procesą kūrybiškai, nuolatos „degti“, ieškoti, kelti klausimus, svarbiausia-netapti gulinčiu smėlio laikrodžiu, kurio viduje nebėra nei judesio, nei  prasmės.

  Tos pačios dienos vakare Suaugusiųjų mokymosi savaitei skirtas renginys persikėlė į Menų namus. Panevėžio Suaugusiųjų ir jaunimo mokymosi centre dirbantys andragogai turėjo unikalią galimybę svečiuotis Sigito Stankūno menų kalvėje, klausytis V. Mačernio eilėraščių interpretacijų, lydimų nostalgiškos  muzikos garsų, išgirsti jo prisiminimus apie mūsų krašto ir teatro šviesuolius J. Miltinį ir D. Banionį, paskutinius mačiusius jaunąjį poetą. Idėja  visiems susiburti  Panevėžio menų Mekoje  paskutinę savaitės dieną kilo Panevėžio krašto skyriaus koordinatorei V. Banaitienei ir mokyklos direktoriui M. Libikui. Nustebino dar ir tai, jog jis, istorijos mokytojas, puikiai moderavo keturias valandas trukusį literatūrinį renginį, atskleisdamas savo gilų santykį su poeto eilėmis. Dviejų  vyrų, įsigilinusių į V. Mačernio kūrybą, nuoširdus dialogas nepaliko abejingų. Šis režisūrinis sprendimas labai derėjo prie meniškos S. Stankūno namų aplinkos, kurioje tarsi sklandė talentingo poeto dvasia, visus raginusi nesustoti tobulėti...

IMG 0369  IMG 0368 

  IMG 0370

IMG 0371   

 IMG 0372   IMG 0373

Copyright © 2024 Panevėžio suaugusiųjų mokymo centras Rights Reserved.