Grįžti į pradžią

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Laikas į mokyklą!!! Laikas į mokyklą!!! Laikas į mokyklą!!! Laikas į mokyklą!!!

Panevėžio suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centras

Mokytis niekada nevėlu. Nestovėk vietoje.Judėk ir Tuǃ

Office 365

Elektroninis dienynas

Egzaminai

egzaminai

Egzaminai eksternams

eksternams

Kalbų vertėjas

Mokyklos rekvizitai

Panevėžio suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centras, Panevėžys,  Šiaulių g. 60 Telefonas: 8-45-439575 Faksas:8-45-439575 Įmonės kodas: 191817034 El. paštas: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

 

Pagalba vaikams

Skaitmeninių „Vyturio“ knygų biblioteka

Kaip mus rasti?

Panevėžio SJMC skyrius Panevėžio kalėjime

Darbo taryba

Jūratė Kiaunienė

darbo tarybos pirmininkė

 

Lauryna Čiuplinskienė

darbo tarybos sekretorė

 

Simona Sipavičienė

darbo tarybos narė

Raskite mus Facebook'e

 

emokykla

Brandos darbas

Socialinės reklamos kampanija "SAVIŽUDYBIŲ GALIMA IŠVENGTI"

Ugdymas karjerai

Lankytojai

6.png9.png0.png8.png0.png6.png
Šiandien367
Vakar332
Praeitą savaitę367
Mėnuo12145
Iš viso690806

Pirmadienis, 29 Balandis 2024

MOKINIŲ PRIĖMIMAS VYKSTA DARBO DIENOMIS

Informacija teikiama ir dokumentai priimami:

Šiaulių g. 60, kabinete Nr. 120, tel. (8 45) 436847; 

8.00–12.00, 13.00–18.00 (pirmadienis-ketvirtadienis),

8.00–12.00, 13.00–15.00 (penktadienis),

el.paštas: s.vilimiene@smc.panevezys.lm.lt rastine@smc.panevezys.lm.lt 

 

Priėmimas mokytis į suaugusiųjų klases pagal pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo programas

  1. Asmuo, pageidaujantis mokytis pagal suaugusiųjų pagrindinio ar vidurinio ugdymo programą, Centro direktoriui pateikia šiuos dokumentus:

          1.1. prašymą;

          1.2. dokumentą apie mokymosi pasiekimus ar įgytą išsilavinimą;

          1.3. santuokos liudijimą (jeigu keitė pavardę);

          1.4. asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

  1. Mokytis pagal pagrindinio ugdymo programą priimami suaugusieji, pateikę Centro direktoriui pradinio išsilavinimo pažymėjimą, pagal vidurinio ugdymo programą – pagrindinio išsilavinimo pažymėjimą.
  2. Mokinys, nebaigęs pagrindinio ar vidurinio ugdymo programos, tęsti mokslą priimamas pateikęs Centro direktoriui mokymosi pasiekimų pažymėjimą arba pažymą apie jo mokymosi pasiekimus ankstesnėje mokykloje.
  3. Asmuo, turintis septynmečio, aštuonmečio, devynmečio, nebaigto vidurinio mokslo pažymėjimą, ir pažymėjimą, išduotą 1993­–1994 metais arba pagrindinio išsilavinimo pažymėjimą, išduotą 1995–1999 metais, išlaikęs pagrindinio ugdymo programos dalykų – gimtosios, valstybinės lietuvių kalbos ir matematikos – mokymosi pasiekimų patikrinimą, gali būti priimamas mokytis pagal suaugusiųjų vidurinio ugdymo programą.
  4. Užsienyje mokęsis mokinys mokytis pagal pagrindinio ar vidurinio ugdymo programą priimamas bendra tvarka, o neturintis mokymosi pasiekimų dokumento – įvertinus jo mokymosi pasiekimus.
  5. Mokytis priimami:
  • asmenys nuo 18 metų;
  • 16–17 metų dirbantys jaunuoliai;
  • nepilnametės, esančios nėštumo ir gimdymo atostogose;
  • nepilnamečiai tėvai, auginantys savo vaikus.

Priėmimas mokytis į jaunimo klases pagal pagrindinio ugdymo programą

  1. Mokinių, pageidaujančių mokytis jaunimo klasėse pagal pagrindinio ugdymo programą, tėvai (globėjai) mokyklos direktoriui pateikia šiuos dokumentus:

          1.1. prašymą;

          1.2. išsilavinimo pažymėjimą;

          1.3. gimimo pažymėjimo arba tapatybės kortelės kopiją.

  1. Mokinys, nebaigęs pagrindinio ugdymo programos, tęsti mokslą priimamas pateikęs Centro direktoriui mokymosi pasiekimų pažymėjimą arba pažymą apie mokymosi pasiekimus ankstesnėje mokykloje.
  2. Užsienyje mokęsis mokinys mokytis pagal pagrindinio ugdymo programą priimamas bendra tvarka, o neturintis mokymosi pasiekimų dokumento – įvertinus jo mokymosi pasiekimus.
  3. Į Centrą priimami mokytis mokiniai nuo 12 iki 16 m.
  4. Jaunimo klasėse mokymas organizuojamas kasdien nuo 8.30 val. ryto.

Mokiniams taikomos lengvatos (remiantis Panevėžio miesto savivaldybės tarybos 2014 m. spalio 23 d. sprendimu Nr. 1-312): besimokančių tėvų vaikams mokestis už maitinimą ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus grupėse mažinamas 50 procentų; jei šeima augina tris ir daugiau vaikų (vaikai iki 18 metų ir vyresni iki 24 metų, jei mokosi dieninėse visų tipų mokyklose, arba vaikai, turintys negalią); jei vienas iš moksleivių ar studentų šeimos tėvų mokosi mokymo įstaigos dieniniame skyriuje (pagal mokymo įstaigos pažymas).

Panevėžio kraštotyros muziejaus ir Dailės galerijos lankymas su 50 % nuolaida.

Turi teisę įsigyti vienkartinį važiavimo vietinio (priemiestinio) reguliaraus susisiekimo autobusais bilietą su 50 %  nuolaida.

    Š. m. kovo 19 d. mūsų mokykloje vyko  projekto „Pavasario linksmybės“ pristatymas. Užsienio kalbų mokytojai su savo mokiniais nusprendė šį pavasarį paraginti greičiau ateiti kalbėdami Kristijono Donelaičio poemos  „Metai“ mantrą…

    Pristaymas prasidėjo pavasarinių paukščių čiulbesiu. Natūralios gamtos vaizdai ir garsai sujaudino kalinčias ir seniai laisvės nemačiusias moteris, o ant mokyklinių suolų nuotaikingi mandarinai buvo padėka kiekvienai mažomis saulytėmis už įdėtą darbą. Ir ne be reikalo.

    Kelis mėnesius skyriuje besimokančios mokinės savarankiškai analizavo „Pavasario linksmybių“ tekstą anglų ir rusų kalbomis, pasidalinusios darbus rengė pateiktis, formulavo klausimus-atsakymus, ruošė vaizdinę medžiagą, piešė, vertė ir dėliojo pristaymo scenarijų.

     Vadovaujamos anglų kalbos mokytojos Ritos Sidaravičienės mokinės žvelgė į pavasarį Kristijono Donelaičio akimis, analizavo poemoje apdainuotą gamtos grožį, augmenijos ir gyvūnijos įvairovę bei skaitė poemos ištraukas anglų kalba.

     Rusų kalbos mokytoja A. Petraitienė būrė mokines diskusijai apie to laikmečio darbus, moterys turtino savo žodyną veiksmažodžių gausa, praktikavo taisyklingą tarimą ir raiškų skaitymą.

    Intarpuose susirinkusiąsias lyriškai nuteikė Tijos atliekama daina „Pavasario linksmybės“, o  žaismingas filmukas anglų kalba apie pavasarį gamtoje bei poemoje „Metai“ visus ypatingai pralinksmino.

     Projekto intensija – mokines sudominti, paskatinti ereksperimentuoti, tyrinėti autoriaus( -ių)  kūrybą, laikmetį, užsieniečio akimis pažvelgti į lietuvių literatūrą, pasverti  kūrinių vertę pasaulio kontekste, įtraukti mokines ir mokytojus į įvairias tolimesnes temines veiklas.Tai yra vienas iš būdų ugdymo procesą išlaikyti dinaminį, inovatyvų ir atvirą visiems. Tad malonus netikėtumas buvo romų tautybės senjorės savarankiškas kūrybinis darbas. Ji ilgai ir kruopščiai vertė K. Donelaičio poemos pavasario dalies tekstą iš lietuvių kalbos į romų kalbą. Auditorija nuščiuvusi klausėsi skaitovės, o vėliau negailėjo jai pagyrų.

     Panašu, kad dar žiemą inicijuotas projektas, šlovinantis pavasarį ir mūsų unikalų Kristijoną Donelaitį, išties pavyko, o kartu pagaliau pakvietė į mūsų kiemus bei širdis  XXI a pavasarį. Mėgaukimės kiekviena jo akimirka šiandien, o kartkartėmis prisiminkime ir skvarbų  Kristijono Donelaičio žvilgsnį.

                                                                        Rita Sidaravičienė ( lietuvių ir anglų kalbos mokytoja)

                                                                         Albina Petraitienė ( rusų kalbos mokytoja)

koliazas 04 21

Copyright © 2024 Panevėžio suaugusiųjų mokymo centras Rights Reserved.